Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

20.02.2011 16:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony, aplikacje dla nich, a także sprzęt komputerowy - te trzy tematy zdominowały ostatnie wpisy na blogu dobrychprogramów. Zapraszamy do przeglądu wpisów z ubiegłego tygodnia.

Zacznijmy od tematyki smartfonów. Ostatnio nasi blogerzy sporo pisali o tym zagadnieniu. Użytkownik DeathName pokazuje, jak korzystać ze smartfona z Androidem w roli pilota dla PC. Z kolei pod tekstem zatytułowanym Kodzenie na iPhone'a jest be przeczytamy opinię pawelnr1 na temat programowania w iOS. O smartfonach pisze również djDziadek. Bloger zajął się najnowszym smartfonem firmy Acer - Iconia Smart, który został zaprezentowany niedawno na targach w Barcelonie.

Osobom, które bardziej zainteresowane są programami dla urządzeń mobilnych, niż samym sprzętem polecamy dwa teksy iacobusa (pierwszy i drugi). Przeczytamy w nich o aplikacjach dla Androida takich jak na przykład klient poczty, kalendarz, lista zadań i notatki. Natomiast o platformie S60 Nokii również w dwóch tekstach (Drugie życie S60 część 1 i część 2) pisze Marcin1147. Jak czytamy we wstępie pierwszego wpisu, Wpisy będą zawierały porady, polecane aplikacje, sztuczki i tricki platformy S60 opisane przez jej codziennego użytkownika.

O sprzęcie w ubiegłym tygodniu pisał między innymi Ave5, omawiając pendrive Kingston DataTraveler 410. Z kolei o czytniku e-booków Kindle wypowiada się januszek. Warto zwrócić uwagę na ten tekst, jeśli przymierzamy się do kupna czytnika. Bloger szczegółowo omawia nie tylko sam sprzęt, ale również proces składania zamówienia w sklepie Amazon.co.uk, a także dostawę. Na koniec wpisu możemy zapoznać się również z adresami ciekawych stron poświęconych e-czytnikowi firmy Amazon.

Nasi blogerzy w minionym tygodniu pisali także o wieloplatformowych grach komputerowych (pierwszy i drugi wpis). Ciekawy jest również wpis o optymalizacji na przykładzie komunikatorów opublikowany przez Kaworu - autora komunikatora WTW. Na temat przeglądarki IE 9 i jej zgodności ze standardem HTML5 wypowiedział się przemo_li, zaś bloger Vifon pisze o programie GNU Screen i multiplekserach terminala, zwłaszcza z punktu widzenia codziennego użytkowania komputera. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)