Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

20.03.2011 13:30

Jak bezpiecznie usunąć dane z komputera, ciąg dalszy przewodnika po makrach w Excelu, a także porady na temat bezpieczeństwa systemu Windows. To jedne z ciekawszych wpisów naszych blogerów z minionego tygodnia.

Zacznijmy od bezpieczeństwa, na ten temat w ubiegłym tygodniu wypowiadało się dwóch blogerów - deepone i Szuri21. Pierwszy wpis poświęcony jest zagadnieniu bezpiecznego usuwania danych z pamięci komputera. Dowiemy się, z jakich programów skorzystać, a także jakie są alternatywne metody kasowania danych. Z kolei Szuri21 pisze bardziej ogólnie o tematyce bezpieczeństwa. Z jego tekstu dowiemy się między innymi o głównych niebezpieczeństwach czyhających na internautów, sposobach zabezpieczeń czy szyfrowaniu haseł. To tekst przeznaczony przede wszystkim dla początkujących użytkowników, którzy chcieliby zapoznać się z podstawowymi terminami (wirus, firewall, backup).

Nasi blogerzy pisali także o programach. Użytkownik molexor opublikował drugi już z kolei wpis na temat makr w programie Excel. O ile pierwszy tekst był wprowadzeniem do zagadnienia, o tyle w kolejnym będzie trochę teorii i podstaw programowania. Przeczytamy o zmiennych w makrach, instrukcjach sterujących, a także instrukcji case. Warto też zapoznać się z tekstem deepone na temat programu GIMP. Bloger zainteresował się wyodrębnianiem elementu kolorowego w aplikacji. Wpis wzbogacony jest o zrzuty ekranu pokazujące kolejne stadia pracy nad zdjęciem. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)