Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

08.10.2011 15:57, aktualizacja: 10.10.2011 11:10

Czy Facebook nas szpieguje? Jakie są najciekawsze aplikacje webowe i dlaczego tak łatwo uzależnić się od produktów firmy Google - na te pytania i wiele innych odpowiedzą nasi blogerzy.

W tym tygodniu przegląd bloga dobrychprogramów rozpoczniemy od szeroko rozumianej tematyki oprogramowania. Autor tomilipin wyjaśnia w wyczerpującym tekście, dlaczego warto korzystać z produktów firmy Google. Chodzi tutaj głównie o aplikacje webowe takie jak Google Docs, Kalendarz czy Google Maps. Każde z narzędzi zostało krótko scharakteryzowane i ocenione. Z kolei nameku przedstawia również swoje ulubione aplikacje webowe. Z tekstu Proste aplikacje webowe dowiemy się podstawowych informacji o Google Docs, Picnik czy Photoshop Express.

Nasi blogerzy pisali też o nietypowym zastosowaniu pakietu LibreOffice czy o aplikacji ZBar. Jest to mały program rozszerzający możliwości Windowsa przy używaniu dwóch (lub więcej) monitorów. Warto też zapoznać się z paczką promocyjną The Humbe Inde Bundle zawierającą zestaw ciekawych gier za niską cenę. Wśród oferowanych aplikacji znajdziemy takie tytuły jak Frozen Synapse, Trine, Shadowgrounds czy preorder na grę Splot.

W mijającym tygodniu ukazały się również dwa krytyczne teksty na temat Facebooka. Ta usługa społecznościowa cieszy się coraz gorszą opinią wśród blogerów ostatnimi czasy. Możemy więc przeczytać tekst Werkezuge pod dużo mówiącym tytułem Facebook - totalna inwigilacja, jak również wspis hmmkota na temat dziwnych konkursów na stronach serwisu. Poza tym nasi blogerzy narzekali na kłopoty ze znalezieniem pracy dla informatyka w Polsce, dzielili się swoimi przemyśleniami na temat wysyłania zbiorowych wiadomości SMS, a także pisali o... blogach. We wpisie Banana możemy zapoznać się ze statystykami dotyczącymi wpisów na blogu dobrychyprogramów. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)