Darmowa gra z okazji wprowadzenia Steam dla Maków

Darmowa gra z okazji wprowadzenia Steam dla Maków

13.05.2010 13:27

Nie lada gratka dla użytkowników systemu Mac OS X. Z okazji wprowadzenia platformy Steam dla Mac OS X Firma Valve Corporation udostępniła bezpłatnie grę komputerową Portal.

Valve Corporation udostępnił Steam dla Maków - dotychczas mogli z niej korzystać tylko użytkownicy systemu Windows. Zdaniem gazety Telegraph, platforma niedługo pojawi się także dla systemu Linux. Steam pozwala na kupowanie i ściąganie gier komputerowych, a także udostępnia szeroką paletę usług od ochrony antypirackiej, po szybkie aktualizacje i wsparcie społeczności. Obecnie dla Mac OS X można pobrać kilkadziesiąt gier takich jak Civilization IV czy Torchlight. Pracownicy Valve udostępnili za darmo grę Portal - można ją pobierać do 24 maja. Później aplikacja będzie płatna.

Portal należy do gatunku FPS, a wprowadza gracza w świat przyszłości, gdzie prowadzone są naukowe badania nad tytułowymi portalami. Chell, bohaterka gry, ma wziąć udział w testach przygotowanych przez GLaDOS, sztuczną inteligencję kierującą kompleksem badawczym. Jak zwykle w tego typu przygodach, badania dość szybko wymykają się spod kontroli. Zadaniem gracza jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, co stało się z innymi pracownikami biorącymi udział w projekcie. W grze możemy skorzystać z ciekawego rozwiązania, które pozwala na tworzenie portali w dowolnych miejscach wybranych przez gracza.

Program Steam dostępny jest w naszym vortalu dla systemów Windows i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)