Datally: z nową aplikacją mobilną Google zaoszczędzisz na pakiecie internetowym

Datally: z nową aplikacją mobilną Google zaoszczędzisz na pakiecie internetowym

Datally: z nową aplikacją mobilną Google zaoszczędzisz na pakiecie internetowym
30.11.2017 10:24

W czerwcu Google rozpoczęło na Filipinach testy aplikacji onazwie Triangle, która miała rozwiązać bolączki wszystkich tych,którzy mają skromny pakiet ruchu sieciowego, bez zahamowańpochłaniany przez mobilne oprogramowanie. Mikrozarządzanie dostępemdo sieci okazało się dobrym pomysłem, dlatego teraz w Google Playdebiutuje globalna wersja tej aplikacji, która otrzymała nazwęDatally.

Powiedzmy sobie szczerze – Datally nie robi niczego takiego,czego nie można byłoby zrobić innymi drogami na większościwspółczesnych smartfonów z Androidem, ale pozwala zrobić tobardzo łatwo. Aplikacja pokazuje, które aplikacje korzystają zpołączenia komórkowego i ile danych w ten sposób przesłały, zrozpisaniem tego na dni, tygodnie i miesiące. Pozwala teżautomatycznie zablokować ich dostęp i następnie ręcznie przyznaćgo jedynie wybranym aplikacjom, po kliknięciu w ikonkę kłódeczki.

Blokowanie dostępu odbywa się poprzez filtrowanie na poziomieVPN – cały ruch sieciowy przez połączenie komórkowe jestprzekierowywany przez nową wirtualną sieć prywatną. Googleoczywiście obiecuje, że nie będzie patrzyło na to, co robimy.Włączenie VPN nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji ze stronyużytkownika, ot wystarczy wyrazić zgodę na uprawnienia aplikacji…w tym z jakiegoś tajemniczego powodu, dostęp do skrzynki odbiorczejSMS-ów.

350207253120640961

W trakcie korzystania z aplikacji, na bieżąco informuje ona o tym, ile ruchu sieciowego zużyliśmy. Wyświetla to w przypisanym aplikacji niewielkim „bąbelku” na ekranie, którego dotknięcie pozwala łatwo dostać się do panelu zarządzania blokadami. Bąbelek powiadomienia można oczywiście przeciągnąć w dowolne miejsce ekranu, czy też zamknąć, przeciągając go do dolnej krawędzi.

Przydatną funkcją Datally jest możliwość zlokalizowaniapobliskich otwartych hotspotów – integracja z Mapami Google pomożedotrzeć w ich pobliże. Dostajemy też informacje o sposobielogowania do takiego hotspotu i możliwość zgłoszenia ewentualnychz nim problemów.

Datally: A new mobile data-saving app by Google.

Pomijając te wątpliwości co do uprawnień, Datally wygląda nasolidną, dopracowaną aplikację, która pozwoli poskromićniepohamowany apetyt aplikacji mobilnych, co szczególnie istotnejest przy wyjazdach za granicę. Aplikację znajdziecie w naszejbazie oprogramowania na Androida.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)