Debiut Skyfire iOS, Apple otwiera Mac App Store dla deweloperów

Debiut Skyfire iOS, Apple otwiera Mac App Store dla deweloperów

04.11.2010 12:09

Przeglądarka internetowa Skyfire na krótko pojawiła się w App Store, by zaraz zniknąć. Z kolei Apple rozpoczął przyjmowanie aplikacji do nowego e-sklepu - Mac App Store.

Wczoraj informowaliśmy o rychłym wprowadzeniu przeglądarki Skyfire 2.0 dla systemu iOS. Umożliwia ona między innymi oglądanie materiałów wideo we Flashu. Zostają one przetworzone przez serwery Skyfire i przesłane do smartfonów czy tabletów firmy Apple w standardzie HTML5. Przeglądarka pojawiła się na krótko w App Store. Po wprowadzeniu do e-sklepu aplikacja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem ze strony klientów, że w ciągu 5 godzin producent został zmuszony do jej wycofania. Okazało się bowiem, że serwery Skyfire nie nadążają z przetwarzaniem wideo z Flasha do HTML5. Postanowiono więc czasowo zablokować dostępność przeglądarki w App Store. Producent informuje jednocześnie, że trwają prace nad poprawą usługi, która tak bardzo zainteresowała użytkowników Skyfire.

Apple tymczasem rozpoczął przyjmowanie pierwszych aplikacji do przygotowywanego sklepu Mac App Store. To kolejny e-sklep firmy, tym razem przeznaczony dla Mac OS X. Został on zapowiedziany podczas prezentacji systemu Lion, będzie jednak dostępny także dla Snow Leoparda. Mac App Store ma być dostępny po 90 dniach od konferencji, na której zapowiedziano jego wprowadzenie, czyli zapewne w styczniu przyszłego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)