Deepcool GH-01 A-RGB. Podpórka RGB na masywne karty graficzne

Deepcool GH‑01 A‑RGB. Podpórka RGB na masywne karty graficzne

Deepcool GH-01 A-RGB (fot. Materiły prasowe)
Deepcool GH-01 A-RGB (fot. Materiły prasowe)
27.08.2019 14:46, aktualizacja: 15.11.2019 19:15

Myślicie, że widzieliście już wszystkie produkty gamingowe RGB? To nie znacie się na życiu. Deepcool wprowadza na rynek regulowaną podpórkę na karty graficzne. Oczywiście z LED RGB. Ciekawe, czy kiedyś zobaczymy też np. gamingowy napęd Blu-Ray RGB albo kable?

Na razie na bok śmieszki. Wbrew pozorom podpórki pod karty graficzne to nie bezsensowny wymysł. Nie wszystkie płyty główne radzą sobie z podtrzymaniem masywnych wydajnych potworów od Nvidii czy AMD (oczywiście nie każda mocna karta jest aż tak ciężka, ale coraz częściej się to zdarza). Wtedy przydają się wzmocnione sloty PCI-Express, a najlepiej właśnie jakaś forma podpórki. Tyle, że jeszcze nie widzieliśmy takiej z podświetleniem LED RGB.

Obraz

Fundamentem konstrukcji Deepcool GH-01A-RGB jest metalowa rama z plastikową podstawą. Podstawka ma utrzymać wagę nawet 5 kilogramów. Oby to nie brzmiało jak wyzwanie dla producentów kart graficznych, wolelibyśmy aby nie popadali w skrajność na tym polu. Wysokość konstrukcji jest regulowana.

LED ARGB i możliwość ukrycia okablowania

Aspekty wizualne to nie tylko obecność LED RGB. Bardzo dobrym posunięciem jest taki kształt elementu, który pozwala na ukrycie kabli zasilających karty graficznej. Widok ich wiązek zazwyczaj nie jest pożądany przez entuzjastów własnoręcznie skręcanych zestawów komputerowych.

Obraz

No i danie główne, czyli podświetlenie. Deepcool GH-01 A-RGB został zaopatrzony w 9 diod RGB LED. W dodatku są adresowane (w takim razie to właściwie LED ARGB), więc można je ustawiać niezależnie w kwestii koloru, jasności i typu świecenia. Oczywiście zgodnie z możliwościami stosowanego przez nas oprogramowania czy kontrolera RGB/ARGB. Sprzęt trafi do sprzedaży w sugerowanej cenie 120 złotych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)