Defumblr: zmyślny ekran blokady dostosuje się do twoich zwyczajów

Defumblr: zmyślny ekran blokady dostosuje się do twoich zwyczajów

Defumblr: zmyślny ekran blokady dostosuje się do twoich zwyczajów
21.01.2016 17:43

W Google Play można znaleźć zatrzęsienie programów, których zadaniem jest zastąpienie domyślnego ekranu blokady w systemie Android. Niektórzy twórcy tego typu aplikacji stawiają na minimalizm, inni na atrakcyjny wygląd, jeszcze inni na innowacyjność. Na tle tej ostatniej grupy wyróżnia się nowy Defumblr Smart Lock Screen.

Jest zresztą także całkiem ładny. Interfejs ekranu blokady w wydaniu Defumblr opiera się na kołach, w których wyświetlane są powiadomienia. Kolorowe elementy są z pewnością przyjemne dla oka, ale to oczywiście nie ten aspekt ma sprawiać, że program jest całkiem oryginalny na tle tysięcy podobnych dostępnych w sklepie Google. Jest nim funkcja pozwalająca na zbieranie informacji o zwyczajach użytkownika i dostosowywania do nich typów powiadomień.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oczywiście trudno stwierdzić, aby takie możliwości były szczytem innowacji, jednak w Defumblrze zrealizowano jest w dość nowatorski sposób. Wszystko to za sprawą faktu, że twórcy programu, zamiast nadać wyższy priorytet czynnikowi częstotliwości uruchamiania aplikacji, skupiając się także na powiadomieniach.

Podczas zwykłej „zabawy” smartfonem użytkownik może uruchamiać ze znudzenia różne programy. Jeśli zaś chodzi o powiadomienia, to można zakładać, że reagowanie na nie, poprzez odrzucenie lub wyświetlenie szczegółów, nie jest już kwestią przypadku. I może być dużo bardziej miarodajnym czynnikiem w określaniu tego, co rzeczywiście powinno być wyświetlane na ekranie blokady.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oczywiście poza tym sprytnym zabiegiem, Defumblr jest po prostu całkiem ładny i praktyczny. Uwagę w jego przypadku przyciąga sam sposób wyświetlania powiadomień: okazuje się, że pomysł tak prosty, jak zwykłe koło, w centrum którego wyświetlana jest ikona programu, może być intuicyjny i zachowywać dużą przejrzystość.

O skuteczności samego algorytmu analizującego zwyczaje użytkownika, jak i o wygodzie ekranu blokady można przekonać się samodzielnie. Program można już bowiem pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)