Dekoder od TVP. Prawdopodobnie plan nie wypali

Dekoder od TVP. Prawdopodobnie plan nie wypali

Pilot do telewizora
Pilot do telewizora
Źródło zdjęć: © Pexels
02.12.2021 13:56

TVP miała zamiar wprowadzić na rynek własny dekoder. Miał on umożliwiać odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC. Najpewniej się tak jednak nie stanie.

TVP chciała wejść na rynek z dekoderami pozwalającymi na odbiór nowego standardu telewizji naziemnej. Już w drugim kwartale 2022 roku posiadacze starszych urządzeń będą musieli wymienić telewizory lub dokupić specjalne dekodery, by móc odbierać bezpłatną telewizję naziemną. Chodzi o obsługę standardu DVB-T2/HEVC.

Według doniesień serwisu Wirtualne Media, plan Telewizji Polskiej może nie zostać zrealizowany. Winę za to ponosi sytuacja w branży elektronicznej, która wciąż jest trudna. Braki w półprzewodnikach paraliżują pracę nawet największych koncernów, co widać choćby w branży motoryzacyjnej.

W związku z tym urządzenie od TVP nie pojawi się na rynku w najbliższym czasie. Nie ma też pewności, czy dekoder TVP trafi do sprzedaży przed uruchomieniem standardu DVB-T2/HEVC, które ma mieć miejsce w drugim kwartale 2022 roku.

Jak wynika z badań, telewizory starego typu są powszechnie używane w Polsce. Szacuje się, że ponad 2 miliony domów będzie musiało wymienić urządzenie lub dokupić specjalny dekoder, by móc cieszyć się nowym standardem odbieranej telewizji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (288)