Dell kończy z preinstalacją Windows XP

Dell kończy z preinstalacją Windows XP

08.09.2010 14:15

Firma Dell przygotowuje się do zaprzestania sprzedaży swoich komputerów z systemem Windows XP. Ostateczna data została wyznaczona na przyszły miesiąc.

Microsoft od dłuższego czasu nie sprzedaje już Windows XP, jednak system wciąż można nabyć razem z komputerem, a także korzystając z tak zwanego downgrade’u. Pozwala on na instalację Windows XP lub Windows Vista w ramach licencji na Windows 7 Professional. Microsoft niedawno przedłużył możliwość downgrade’u, ale taki ruch jak widać nie spodobał się Dellowi. Firma postanowiła ograniczyć instalowanie Windows XP w swoich komputerach do 22 października tego roku. Wsparcie techniczne, w tym sterowniki dla tej wersji systemu dostępne będą do grudnia 2012 roku. Jako powód swojego działania Dell podaje, że Windows XP jest już zwyczajnie przestarzały. System nie wykorzystuje możliwości najnowszych komputerów, nic więc dziwnego, że producent stara się wyeliminować go z rynku.

Z liczącym niemal 10 lat systemem operacyjnym ciężko jest natomiast pożegnać się Microsoftowi i... użytkownikom. Wprawdzie Windows 7 jest już popularniejszy od Visty, to jednak nadal większość użytkowników oprogramowania Microsoftu korzysta z XP. Zapewne upłynie jeszcze sporo czasu, zanim liczba osób korzystających z Windowsa 7 wyprzedzi osoby przyzwyczajone do starszego wydania oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (111)