Dell: Ubuntu bezpieczniejsze od Windowsa

Dell: Ubuntu bezpieczniejsze od Windowsa

11.06.2010 12:43, aktualizacja: 11.06.2010 13:12

Producent komputerów, firma Dell, opublikował ciekawą informację na temat bezpieczeństwa systemów. Jego zdaniem Ubuntu jest znacznie mniej podatny na ataki niż Windows.

Dell zdecydował się na odważny krok. Firma, która sprzedaje miliony komputerów z Windowsem przyznała, że najbardziej popularny system nie jest tak bezpieczny jak Linux. Informację na ten temat można przeczytać na stronie rekomendującej Ubuntu jako oprogramowanie dla komputerów. W dziesięciu punktach zamieszczono zalety darmowego systemu. W punkcie szóstym zatytułowanym Ubuntu jest bezpieczniejszy od Windowsa Microsoftu można przeczytać: Przeważająca większość wirusów i spyware pisanych przez cyberprzestępców, nie ma za cel atakować Linuksa.

Pozostałe zalety wymieniane przez firmę Dell to między innymi łatwość obsługi, usługi społecznościowe, dostęp do darmowych programów, możliwość edytowania dokumentów Microsoft Office czy szybkość ładowania systemu. Ponadto możemy przeczytać, że Ubuntu oparty jest na Linuksie, który liczy sobie prawie 20 lat. Oprogramowanie jest nie tylko stabilne i niezawodne, ale również popularne - można przeczytać. Dell oferuje także dostęp do forum internetowego z poradami dla osób, które zakupiły komputer z systemem Ubuntu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (220)