Desura dla Linuksa coraz bliżej

Desura dla Linuksa coraz bliżej

09.06.2011 14:25

Desura — platforma cyfrowej dystrybucji gier — dostępna jest na razie jedynie dla Windows. Ale od dłuższego czasu trwają prace nad rozszerzeniem jej zasięgu i powiększeniem związanej z Desurą społeczności.

Desura, wzorem Steam, chce zwiększyć zasięg przez sprzedaż gier również dla innych niż Windows platform. Ale celem Desury jest podbicie nie tylko rynku gier dla Mac OS X, ale również dla Linuksa. Prace nad klientami dla obu platform trwają już od zeszłego roku, i można sądzić, że klient dla Linuksa wkrótce zostanie ukończony.

Na stronie grupy Linux Gamers pojawiła się prawdopodobnie przełomowa informacja o postępie prac nad klientem platformy dla Linuksa. Artykuł prezentuje również wygląd tworzonej aplikacji. Klient Desura dla Linuksa wyświetla okna przy użyciu biblioteki wxWidgets. Treść poszczególnych sekcji aplikacji, podobnie do Steam, to strony WWW. W tym celu twórcy stworzyli własny port Chromium Embedded Framework dla Linuksa i oparli na nim swoją aplikację. Autorzy zapowiadają też, że w najbliższych tygodniach będą informować zainteresowanych o pracach nad klientem.

Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądać dostępność gier dla tego systemu, ale sam fakt wydania klienta dla Linuksa budzi wiele nadziei. Stan prac nad klientem dla Mac OS X nie jest w tej chwili znany.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)