Deweloperzy chwalą i krytykują Google Apps Marketplace

20.09.2010 13:14, aktual.: 20.09.2010 13:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Deweloperzy chwalą sobie sklep Google Apps Marketplace. Dzięki niemu mogą sprzedawać więcej aplikacji dla firm i indywidualnych klientów

Sześć miesięcy temu Google uruchomił Google Apps Marketplace. Mogą z niego korzystać użytkownicy aplikacji Google Apps. Wśród tych ostatnich jest obecnie ponad 2 mln firm. Nic więc dziwnego, że deweloperzy pozytywnie przyjęli pomysł sprzedaży swoich aplikacji w e-sklepie. Zdaniem serwisu TechCrunch interes się opłacił, tylko z aplikacji firmy Socialwok korzysta w ciągu tygodnia od 600 do 800 firm. Podobnie wygląda sytuacja innych programów, chociaż zainteresowanie Google Apps Marketplace nieco spadło w porównaniu z tym, jakim sklep cieszył się krótko po uruchomieniu. Na przykład z produkty Zoho ściągane były kilkaset razy w marcu, teraz ich popularność zmniejszyła się do około 500 pobrań na tydzień.

Deweloperzy za ten stan obwiniają firmę Google, która ich zdaniem nie rozwija e-sklepu. Brakuje możliwości testowania aplikacji przed instalowaniem, sporo jest też aplikacji, które nie są w ogóle zintegrowane z Google Apps. Deweloperzy narzekają też na wadliwy ich zdaniem sposób promowania programów na stronie głównej sklepu. Oczywiście, Google Apps Marketplace nigdy nie będzie tak popularny jak App Store firmy Apple, jednak należy zauważyć też, że skierowany jest do innego kręgu odbiorców. Google zapewne będzie rozwijać e-sklep w niedalekiej przyszłości, choćby w związku z planowanymi zmianami społecznościowymi w Google Apps.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)