Deweloperzy dostali dostęp do testowych wersji Windows Phone 8 z GDR3

Deweloperzy dostali dostęp do testowych wersji Windows Phone 8 z GDR3

Deweloperzy dostali dostęp do testowych wersji Windows Phone 8 z GDR3
14.10.2013 19:11, aktualizacja: 14.10.2013 22:18

Wraz z prezentacją zmian w aktualizacji GDR3 dla Windows Phone 8, Microsoft zaprezentował nową usługę dla deweloperów urządzeń mobilnych. Od dzisiaj możliwe się staje pobranie wersji testowej systemu dla Windows Phone 8. Każdy zarejestrowany deweloper będzie mógł na odblokowanym urządzeniu ściągnąć najświeższą, jeszcze nieudostępniona publicznie, wersję oprogramowania. Microsoft już dziś dał zielone światło na pobranie testowej wersji aktualizacji GDR3.

Obraz

Aby móc skorzystać z programu należy mieć konto deweloperskie lub aktywne i odblokowane urządzenie z Windows Phone 8 (w aktualnej wersji, tutaj 8.0.10322.71). Jeśli spełnimy te wymogi, należy wówczas pobrać aplikację Preview for Developers. Po jej zainstalowaniu dostaniemy dostęp do testowych wersji systemu, obecnie — GDR3. Aby to osiągnąć, należy otworzyć Preview for Developers i zaakceptować warunki licencyjne. Kolejny krok to zaktualizowanie, poprzez standardowe menu w ustawieniach Windows Phone, naszego urządzenia. W ten sposób nasz smartfon będzie działał pod kontrolą najświeższej, testowej wersji systemu.

Dzięki wsparciu, jakie dał Microsoft, deweloperzy mogą przetestować swoje aplikacje na nowej wersji systemu, jeszcze przed wypuszczeniem oficjalnej aktualizacji dla użytkowników. Na pewno jest to kolejny krok, aby praca programistów Windows Phone była jeszcze bardziej efektywna. Warto zaznaczyć, że w przeciągu trzech tygodni zostanie udostępniony emulator Windows Phone z GDR3.

Ważne! Program testowy pozwala jedynie na pobranie wersji rozwojowych systemu od Microsoftu. Wszelkie aktualizacje OEM, jak chociażby Bittersweet shimmer od Nokii, dostępne będą jedynie przez oficjalny kanał aktualizacji. Kolejną ważna informacją jest brak możliwości powrotu (downgrade) z wersji rozwojowej do oficjalnej. Oczywiście możliwe są późniejsze aktualizacje system do wydania finalnego. Następny i ostatni szczegół to możliwa utrata gwarancji (niestety) po instalacji wersji rozwojowej systemu. Microsoft uruchomił również forum dla deweloperów, którzy zdecydowali się na przystąpienie do tego programu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)