Deweloperzy o przyszłości iOS i Androida

Deweloperzy o przyszłości iOS i Androida

29.12.2010 15:47

Deweloperzy zastanawiają się, który z systemów - iOS czy Android - stanie się w przyszłym roku dominującym systemem dla smartfonów. Zdania są podzielone.

Android zapewne już wyprzedził iOS pod względem ilości sprzedawanych urządzeń. Wciąż jednak na rynku smartfonów dominuje produkt firmy Apple i sklep App Store. Zdania na temat rozwoju obu systemów wśród deweloperów są podzielone. Część z nich, jak Akshay Kothari z Alphonso Labs twierdzi, że w 2011 roku dominację na rynku obejmie Android. Programista podaje 3 powody. Pierwszy to niedawne odświeżenie wyglądu Android Marketu. Powód drugi to pojawianie się nowych urządzeń z Androidem, szczególnie tabletów. Stwarza to szersze pole możliwości dla deweloperów. Ostatnia zaleta to pomoc w reklamie aplikacji, w którą angażuje się od niedawna Google.

Odmiennego zdania jest Peter Vesterback, twórca popularnej gry Angry Birds. W wywiadzie dla Tech n' Marketing stwierdził, że Apple będzie dla deweloperów numerem jeden wśród platform przez długi czas. Vesterback dodał, że wprawdzie pozycja Androida wciąż wzrasta, to jednak rozdrobnienie na wiele wersji systemu zniechęca twórców aplikacji. Co więcej, płatne treści po prostu nie sprawdzają się w Androidzie. Vesterback zgodził się ze słowami Steve’a Jobsa, że programistom trudniej jest przygotowywać aplikacje dla systemu firmy Google, niż na potrzeby App Store.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)