Deweloperzy testują Windows Phone 7

Deweloperzy testują Windows Phone 7

02.08.2010 11:52, aktualizacja: 02.08.2010 18:02

Z Internetem łączy się już ponad 3 tys. telefonów z systemem Windows Phone 7. Deweloperzy testują najnowszy system Microsoftu, który do sprzedaży ma trafić pod koniec tego roku.

Jak dowiedział się serwis istartedsomething, obecnie z Siecią łączy się już co najmniej 3 tys. smartfonów korzystających z WP7. Tak przynajmniej wynika ze statystyk aplikacji dostępnej na Facebooku. Jest on skonfigurowana specjalnie pod urządzenia z zainstalowanym najnowszym oprogramowaniem Microsoftu. Smartfony WP7 należą w większości do deweloperów przygotowujących aplikacje i usługi dla tej platformy, a także do nielicznych dziennikarzy, którzy mają okazję przetestować system przed jego premierą. W połowie lipca Microsoft wprowadził betę narzędzi deweloperskich dla WP7, a także pierwsze urządzenia dla programistów.

Premiera systemu dla smartfonów przewidywana jest na październik, natomiast pierwsze urządzenia trafią do sprzedaży zapewne pod koniec roku. Microsoft ma spory problem z przygotowaniem aplikacji dla WP7 - oprogramowanie nie będzie obsługiwać programów i gier stworzonych dla Windowsa Mobile. Wobec czego deweloperzy muszą przygotować od nowa aplikacje dla systemu. Microsoft zachęca ich do tego na wszelkie sposoby - oferując darmowe telefony czy wręcz płacąc za wykonaną pracę. Czy taki model przyniesie spodziewane efekty okaże się zapewne niedługo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)