Dialog wprowadzi superszybkie łącza - nawet 1 Gb/s

17.08.2010 17:20, aktual.: 18.08.2010 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dialog najwyraźniej pozazdrościł firmie Google projektu szybkich połączeń i również postanowił wprowadzić podobną usługę w Polsce. Zaoferuje mieszkańcom 7 miast łącza o prędkości 1 Gb/s.

Jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza, nowa usługa uruchomiona zostanie 1 września między innymi we Wrocławiu, Łodzi, Bielsku-Białej czy Aleksandrowie Łódzkim. Kilka tysięcy mieszkań otrzyma wyjątkową możliwość szybkiego łączenia się z Siecią - za 59 zł miesięcznie. To dopiero początek planów Dialogu. Docelowo firma ma zamiar objąć Internetem szerokopasmowym nawet 70 tys. mieszkań. Jeśli wszystko się powiedzie, plan ten ma zostać zrealizowany już w przyszłym roku. Cały projekt ma kosztować około 56 mln złotych, z czego dużą część pokryje Unia Europejska. Po więcej szczegółów odsyłamy do artykułu opublikowanego w serwisie internetowym Gazety Wyborczej.

Dialog nawiązuje wyraźnie do projektu firmy Google, która w wybranym mieście w USA chce również wprowadzić Internet z dostępem o szybkości 1 Gb/s. Takie plany firma z Mountain View ogłosiła na początku lutego tego roku. W czerwcu z kolei uruchomiono stronę Google Fiber for Communities, na której promowana jest idea gigabitowych łącz internetowych. Zarówno Google jak i Dialog chcą przede wszystkim zbadać, do jakich celów użytkownicy będą wykorzystywać szerokopasmowy Internet.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)