DigiGirlz 2011 — spotkania IT dla płci pięknej

DigiGirlz 2011 — spotkania IT dla płci pięknej

06.04.2011 12:37, aktualizacja: 07.04.2011 11:14

Ruszyła druga edycja DigiGirlz — spotkań dla kobiet związanych lub chcących zapoznać się z branżą IT.

Projekt DigiGirlz kierowany jest do kobiet, które już pracują w branży IT lub wiążą z nią swoją przyszłość. Spotkania mają zachęcić do studiowania kierunków technicznych, a także do rozwijania umiejętności technicznych. Inicjatywa pochodzi od grupy Women in Technology, a tegoroczna edycja DigiGirlz połączyła się z projektem Dziewczyny na Politechniki.

Spotkania DigiGirlz 2011 odbędą się 14 kwietnia na Politechnice Warszawskiej, Politechnice Opolskiej, Politechnice Częstochowskiej i Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, oraz 19 kwietnia na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach dni otwartych na tych uczelniach. Prelegentki poruszą tematy, które z pewnością zainteresują kandydatów na studia obu płci: stereotypy w świecie IT, rozpoczęcie pracy zawodowej w tym sektorze oraz projekt DigiGirlz.

Udział w spotkaniach jest darmowy, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Pełną agendę oraz skrócone biografie prelegentek można znaleźć na stronie projektu. Spotkania zostały objęte patronatem medialnym portalu dobreprogramy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)