DigiGirlz - niecodzienne konferencje dla kobiet z branży IT

DigiGirlz - niecodzienne konferencje dla kobiet z branży IT

Wojciech Kowasz
17.03.2010 15:06

Już w najbliższą sobotę rusza cykl spotkań DigiGirlz - niecodziennych, bezpłatnych konferencji w 5 miastach Polski adresowanych do kobiet, które już pracują w branży IT bądź też wiążą z nią swoją przyszłość.

Projekt DigiGirlz powstał z myślą o rozwoju młodych kobiet w dziedzinie IT. Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi, a zwłaszcza kobiet, do studiowania kierunków o specjalności technicznej (kandydaci na studia), a także zachęcenie do rozwijania umiejętności technicznych (gimnazjalistki, przyszłe kandydatki na studia). Konferencja organizowana jest przez grupę Women in Technology przy udziale firm Microsoft i Symantec. Podzielona jest na trzy części, każdy znajdzie tu coś dla siebie - poruszane będą zarówno tematy ściśle techniczne (kruczki w Windows 7, bezpieczeństwo IT), jak i te mniej techniczne (inspiracje powieści "S@motność w sieci", pokaz Lego Mindstorm). W agendzie znajdują się także sesje prezentujące ścieżki rozwoju i kariery (praktyki studenckie, możliwości młodych kobiet, droga kobiety do IT).

Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 20 marca na Uniwersytecie Warszawskim. Następne spotkania zaplanowane zostały na kwiecień (Gdańsk, Kraków) i maj (Wrocław, Poznań). Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest w naszym kalendarium i na stronie konferencji. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)