DigiGirlz - teraz czas na Wrocław i Poznań

Wojciech Kowasz

20.05.2010 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już w najbliższą sobotę we Wrocławiu kolejne spotkanie w ramach DigiGirlz - cyklu niecodziennych, bezpłatnych konferencji w kilku miastach Polski adresowanych do kobiet, które już pracują w branży IT bądź też wiążą z nią swoją przyszłość.

Projekt DigiGirlz powstał z myślą o rozwoju młodych kobiet w dziedzinie IT. Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi, a zwłaszcza kobiet, do studiowania kierunków o specjalności technicznej (kandydaci na studia), a także zachęcenie do rozwijania umiejętności technicznych (gimnazjalistki, przyszłe kandydatki na studia). Konferencja organizowana jest przez grupę Women in Technology przy udziale firm Microsoft i Symantec. Podzielona jest na trzy części, każdy znajdzie tu coś dla siebie - poruszane będą zarówno tematy ściśle techniczne (kruczki w Windows 7, bezpieczeństwo IT), jak i te mniej techniczne (inspiracje powieści "S@motność w sieci", pokaz Lego Mindstorm). W agendzie znajdują się także sesje prezentujące ścieżki rozwoju i kariery (praktyki studenckie, możliwości młodych kobiet, droga kobiety do IT).

Najbliższe spotkanie już w sobotę, 22 maja we Wrocławiu, a kolejne 29 maja w Poznaniu. Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest w naszym kalendarium i na stronie konferencji. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)