Dittach: wyszukiwarka załączników w Gmailu jako wygodne rozszerzenie

Dittach: wyszukiwarka załączników w Gmailu jako wygodne rozszerzenie

Dittach: wyszukiwarka załączników w Gmailu jako wygodne rozszerzenie
20.11.2017 15:45, aktualizacja: 24.01.2018 16:08

Mimo popularności schowków w rodzaju Dropboksa czy Dysku Google, użytkownicy wciąż często dzielą się plikami za pośrednictwem załączników pocztowych. W najpopularniejszej usłudze pocztowej, Gmailu, brakuje jednak wygodnej przeglądarki, dzięki której użytkownik mógłby uzyskać dostęp do całej kolekcji. To się jednak właśnie zmieniło, dzięki prostemu rozszerzeniu do przeglądarki – Dittach.

Widok prezentujący miniaturę i opis.
Widok prezentujący miniaturę i opis.

Dittach dostępne jest jako roszerzenie dla przeglądarki Chrome, bez problemu mogą z niego korzystać także użytkownicy Vivaldiego, lecz nie Opery. Po instalacji programu w przeglądarce, Dittach prosi o zalogowanie się do konta Google. Jedyne uprawnieniem, jakie potrzebne jest do działania to czytanie, wysyłanie i usuwanie e-maili oraz zarządzanie nimi.

Po udanej instalacji, w aplikacji przeglądarkowej Gmaila pojawi się nowy panel boczny, a na nim chronologiczna lista wszystkich załączników, jakie kiedykolwiek zostały wysłane lub odebrane za pośrednictwem poczty Google. Użycie suwaka wyświetli informacje o dacie załącznika. W prawym dolnym rogu możliwe jest przejście do kategorii: po odfiltrowaniu na liście mogą znaleźć się np. tylko pliki PDF, audio, zdjęcia czy dokumenty. Można także zdecydować, czy Dittach wyświetli odebrane, wysłane czy oba rodzaje załączników.

Przegląd kategorii.
Przegląd kategorii.

Najważniejsze jednak, że Dittach świetnie integruje się z wyszukiwarką Gmaila. Po wpisaniu w nią dowolnej frazy użytkownik zobaczy w Gmailu oczywiście listę odpowiednich maili, jednak na panelu bocznym rozszerzenia pojawią się już wyłącznie pasujące do kryteriów załączniki pocztowe. W ustawieniach programu można uruchomić ciemny motyw oraz zdecydować o ustawieniach przeglądania. Wkrótce pojawi się także możliwość zapisywania odnalezionych załączników na Dropboksie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)