Dla kogo Tryb Windows XP w Windows 7?

Dla kogo Tryb Windows XP w Windows 7?

Wojciech Kowasz
03.11.2009 13:17

Windows XP Mode, czyli Tryb Windows XP to funkcja, o której bardzo głośno jest od początku jej istnienia w betach systemu Windows 7. Teraz Microsoft udostępnił niewielkie i proste narzędzie, które pozwoli jednoznacznie stwierdzić, czy z funkcji tej będziemy mogli skorzystać.

Hardware-Assisted Virtualization Detection Tool 1.0 to narzędzie powalające zbadać, czy zainstalowany w komputerze procesor posiada obsługę sprzętowej wirtualizacji i czy obsługa ta jest włączona w BIOSie. Obsługa ta jest bowiem wymagana do uruchomienia najnowszej wersji Windows Virtual PC i tym samym uruchomienia Trybu Windows XP, który na tym produkcie się opiera. Po uruchomieniu narzędzia otrzymujemy prosty przekaz - obsługi nie ma, obsługa jest ale trzeba ją włączyć lub obsługa jest włączona i wszystko jest gotowe do skorzystania z Trybu Windows XP.

Narzędzie można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Testowanie i diagnostyka. Działa nie tylko na Windows 7, ale także na Windows Vista (przynajmniej z SP1) lub Windows XP Professional (przynajmniej z SP2).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)