Dlaczego nie warto używać Linuksa?

Dlaczego nie warto używać Linuksa?

Wojciech Kowasz
08.09.2009 10:57, aktualizacja: 08.09.2009 11:16

Jeden z pracowników amerykańskiej sieci sprzedaży Best Buy opublikował w Internecie slajdy z prezentacji, jaką Microsoft przygotował dla sprzedawców komputerów. Jak czytamy na pierwszym slajdzie, po ukończeniu tego szkolenia sprzedawca nie będzie miał żadnego problemu z wytłumaczeniem klientom, dlaczego przy zakupie nowego komputera należy wybrać Windows 7, a nie Linuksa.

Post ze slajdami pierwotnie pojawił się na forum Overclock.net, ale teraz już go tam nie ma z uwagi na ogromne zainteresowanie i przeciażenia serwerów - pozostaje więc mirror, gdzie slajdy nadal można zobaczyć. Microsoft informuje na nich między innymi, że Linux posiada bardzo ograniczoną obsługę kamer internetowych i urządzeń takich jak iPody, odtwarzacze MP3, drukarki i aparaty cyfrowe. Sumienny sprzedawca według Microsoftu powinien także zwrócić klientowi uwagę, że wybierając Linuksa musi on liczyć się z brakiem autoryzowanego wsparcia technicznego. Poza tym, jak czytamy na kolejnym slajdzie, Linux nie obsługuje większości popularnych gier - jako przykład podany jest World of Warcraft.

To, że szkolenie jest stronnicze to nic nadzwyczajnego. Trzeba jednak wytknąć kilka rzeczowych pomyłek i mocno naciąganych uogólnień. Linux być może i jest systemem, którego obsługa sprawia potencjalnie więcej problemów, ale niektóre komercyjne dystrybucje, wbrew temu co mówi Microsoft, posiadają oficjalne wsparcie techniczne. World of Warcraft z kolei, jak pisze Neowin, jednak daje się uruchomić na Linuksie dzięki WINE (choć oczywiście Blizzard nie udziela wsparcia w takim środowisku).

Szkolenie kończy się quizem, który - jak i samo szkolenie - jest dość tendencyjny. Generalnie nie powinno to nikogo dziwić, ale skoro już materiały wyciekły do Internetu, to warto spojrzeć jak "od kuchni" wygląda promocja Windows 7.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (244)