Długo oczekiwana aplikacja mBanku już w markecie Windows Phone

Długo oczekiwana aplikacja mBanku już w markecie Windows Phone

Długo oczekiwana aplikacja mBanku już w markecie Windows Phone
19.02.2014 20:09, aktualizacja: 24.02.2014 09:11

Można śmiało powiedzieć, że aplikacja do bankowości mobilnej od mBanku to jedna z bardziej wyczekiwanych pozycji w markecie Windows Phone. W ostatnim przeglądzie tego typu oprogramowania na system mobilny od Microsoftu, to właśnie mBank był wielkim nieobecnym. Pierwszy w Polsce bank, który stworzył wyłącznie wirtualną obsługę klientów, jako ostatni dodaje swoją aplikację do sklepu Windows Phone. Czy tak długi (zbyt długi) okres wyczekiwania przyniósł ciekawe i unikalne funkcje?

Aplikacja od mBanku przedstawia się dość standardowo jeśli chodzi o dostępne opcje. Podobnie jak w oprogramowaniu od innych banków znajdziemy tutaj m.in. możliwość dokonywania przelewów, przejrzenia pełnej historii operacji na koncie, doładowania telefonu, określenia blokad oraz lokalizacji bankomatów i wpłatomatów. Interfejs jest bardzo wygodny i przejrzysty, nikt nie powinien zgubić się w funkcjach oferowanych przez aplikację. Warto dodać, że do ekranu głównego można dodać kafelek, który będzie informował nas o stanie konta.

Obraz

W celu skorzystania z bankowości mobilnej od mBanku na Windows Phone, należy na początku sparować telefon z kontem. Ważną informacją jest to, że na urządzeniu nie są trzymane nasze dane do logowania na tradycyjne konto. Uwierzytelnianie odbywa się poprzez nasz numer telefonu i przypisany do niego PIN.

Oprogramowanie od mBanku na Windows Phone prezentuje poziom delikatnie powyżej średniej. Mimo długiego oczekiwania, aplikacja nie jest rewolucją, dobrze jednak, że w końcu ujrzała światło dziennie. Niestety z oprogramowania mobilnego skorzystają jedynie klienci posiadający Windows Phone 8. Wersja demo nie została udostępniona.

Wersja na Androida i iOS doczekały się sporych aktualizacji, które sprawiają, że na wszystkich platformach oprogramowanie do obsługi mBanku wygląda i zachowuje się niemalże identycznie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)