Do 20 lat odsiadki za szpiegostwo dla twórców ArmA, Bohemia Interactive prosi o wsparcie i wyrażenie sprzeciwu

Do 20 lat odsiadki za szpiegostwo dla twórców ArmA, Bohemia Interactive prosi o wsparcie i wyrażenie sprzeciwu18.09.2012 11:30

W naprawdę nieciekawej sytuacji są Ivan Buchta oraz Martin Pezlar ze studia Bohemia Interactive, którzy podczas zbierania materiałów do wojskowej gry ArmA III zostali aresztowani niedawno w Grecji pod zarzutem szpiegostwa. Deweloperom grozi nawet do 20 lat więzienia. Powstała specjalna strona internetowa, na której można wyrazić sprzeciw wobec niesprawiedliwości działania tamtejszych władz i pocieszyć zatrzymanych na duchu.

350031656050124737

Czechom postawiono zarzuty po znalezieniu u nich filmów oraz zdjęć przedstawiających instalacje wojskowe na wyspie Lemnos. Choć wcześniej przez chwilę utrzymywano, iż wycieczka do Grecji miała na celu zgromadzenie materiałów do gry, w celu załagodzenia sytuacji szefostwo Bohemia Interactive wystosowało sprostowanie — oficjalnie duet posłano na urlop i odpoczynek, a nie żadne przeszpiegi. Sprawę nagłaśnia się więc jako aresztowanie niewinnych turystów tylko dlatego, że akurat tworzą grę wojskową. W której będzie grecka baza. Na Lemnos.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)