Do Windowsa trafią gry z Androida. Start w 2022 roku

Do Windowsa trafią gry z Androida. Start w 2022 roku

Aplikacje na Androidzie
Aplikacje na Androidzie
Źródło zdjęć: © Pexels
Oskar Ziomek
10.12.2021 14:47

Użytkownicy Windowsa 10 i 11 wkrótce będą mogli zagrać na komputerze w gry z Androida dzięki oficjalnej emulacji, nad którą pracuje Google. W praktyce chodzi o udostępnienie na PC aplikacji Gry Google Play, co zaplanowano na 2022 rok.

Gry z Androida mają być dostępne w Windowsie niezależnie od innych mobilnych aplikacji, które są oferowane w Windows 11 dzięki partnerstwu z Amazonem. The Verge podaje, że Google chce udostępnić użytkownikom Windowsa aplikację Gry Google Play, w efekcie tworząc własny mechanizm emulacji rozgrywki na komputerach. Program ma być docelowo dostępny zarówno w Windows 11, jak i starszym Windows 10.

Konkretne daty na razie nie padły, ale z deklaracji Google'a można zrozumieć, że najpierw na tapet będzie brana możliwość płynnego przełączania graczy pomiędzy platformami. Google myśli tu w pierwszej kolejności o smartfonach, tabletach i Chromebookach, a dopiero na końcu komputerach. Padła natomiast deklaracja, że obsługa gier na pecetach będzie możliwa dzięki "natywnej aplikacji dla Windowsa".

Google podkreślił, że aplikacja tworzona z myślą o Windowsie nie będzie oferować streamingu gier i że powstaje bez wykorzystania mechanizmu integracji Windowsa 11 z aplikacjami Androida poprzez sklep Amazonu. Rozwiązanie będzie oferowane zupełnie niezależnie od Microsoftu, bo dystrybutorem aplikacji będzie wyłącznie Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)