Dobre programy dla dzieci. Peppy Pals Farm nauczy rozpoznawać emocje

Dobre programy dla dzieci. Peppy Pals Farm nauczy rozpoznawać emocje

Dobre programy dla dzieci. Peppy Pals Farm nauczy rozpoznawać emocje
11.06.2015 10:24, aktualizacja: 18.06.2015 12:18

Jeżeli jako rodzic zdecydowaliście się umożliwić swoim pociechom dostęp do nowych technologii, a w tym tabletów i smartfonów, warto, by używanie ich przez milusińskich nie sprowadzało się do uruchamiania różnych bezpłatnych gier. Zabawa może też uczyć, dlatego polecamy rozglądanie się za ciekawymi aplikacjami edukacyjnymi. Z sympatyczną grupką zwierzaków z Peppy Pals Farm dzieci szybko nauczą się tak rozpoznawać emocje, jak również z czego smutek czy wielka radość mogą wynikać.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja została podzielona na różne poziomy. Główna część z nich to króciutkie interaktywne opowieści, przedstawiające perypetie zajączka, szczeniaczka, sowy oraz źrebaka. Dzieci poznają, jak piesek przezwyciężył strach przed zabawą na zjeżdżalni czy przy przechodzeniu przez rzeczkę. Dowiedzą się, że warto się dzielić z innymi, bo to ich bardzo ucieszy, pomóc kolegom w kłopotach, a w przypadku niezdarnego zrzucenia smacznego ciasta na ziemię przez kogoś, iż nie należy się gniewać. Obsługa każdej z sytuacji polega na pukaniu palcem w któregoś bohatera lub jakiś element scenografii. Wszystko jest naprawdę intuicyjne, zaś zwierzaki odpowiednio reagują na rozwój wypadków, prezentując szeroki wachlarz emocji, których znaczenie dopowie rodzic.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Osobna kategoria to scenki-zabawki. Każdego z czterech zwierzaków odwiedzamy tutaj w jego siedzibie, wypróbowując na nim przedmioty dostępne z bocznego menu. Szybko okaże się, że sowa uwielbia czytać książki, zajączek skakać na piłce, szczeniak jeździć na deskorolce, a konik przesadnie boi się pająków. Do tego pojawia się cały zestaw śmiesznych, trudnych z początku do przewidzenia kombinacji. Długouchy przykładowo lubi bardziej zjadać kwiatki, niż je wąchać, zaś wszyscy bohaterowie uwielbiają oto poduszkę-pierdziawkę. Uśmiech na twarzy dziecka gwarantowany.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Co dobre, aplikację wzbogacono o kilka opcji znacznie zwiększających jej i tak niemałą atrakcyjność. Dołączono prosty kwiz, w którym zwierzak wykrzywia mordkę, a mały użytkownik urządzenia dotykowego musi wskazać, jaką minkę zrobił. Do tego dochodzi tryb mazania palcem po ekranie z użyciem kilku dostępnych barw, a także kolorowanki z bohaterami Peppy Pals, czekające tylko na pomalowanie. Peppy Pals Farm w wersji dla Androida oraz iOS posiada darmową edycję testową, dzięki czemu rodzic może sam ocenić czy warto zainwestować w zakup pełnej. W przypadku Windows Phone mamy dostęp jedynie do płatnej wersji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)