Dobre wyniki finansowe Microsoftu

23.04.2010 12:02, aktual.: 23.04.2010 15:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejny dobry kwartał dla Microsoftu. Firma ogłosiła wyniki finansowe za trzeci kwartał roku obrachunkowego. Zyski netto Microsoftu wzrosły o 35% w porównaniu z zeszłym rokiem.

Przychody firmy wzrosły o 6% w porównaniu z trzecim kwartałem 2009 r. i wyniosły 14,5 mld dolarów. Zysk netto wyniósł natomiast 4 mld dolarów. Tak dobre wyniki finansowe spowodowane są w dużej mierze przez wprowadzenie pod koniec zeszłego roku systemu Windows 7. Po sześciu miesiącach od premiery jest on jednym z najlepiej sprzedających się systemów operacyjnych. Już na początku marca Microsoft informował, że sprzedał 90 mln kopii Windows 7. Wyniki sprzedaży najnowszego systemu firmy z Redmond są jak dotąd najlepsze w porównaniu z poprzednimi wersjami Windows. Zdaniem firmy Dimensional Research, do końca tego roku ponad połowa firm zainstaluje w swoich komputerach Windows 7.

Według Microsoftu dobrze też radzi sobie oddział Xboksa Live (odpowiedzialny również za Zune). Dobrze, bo... już nie przynosi strat. Nieco gorzej jest z oddziałem firmy zajmującym się Internetem (np. wyszukiwarka Bing, poczta Hotmail). Wprawdzie przychody wzrosły o 12% do 566 mln dolarów, ale Microsoft stracił w sumie na usługach w Sieci 713 mln. To o 300 mln więcej, niż stracił w analogicznym okresie w zeszłym roku. W sumie Microsoft posiada w gotówce 39,666 mld dolarów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)