Dobre wyniki finansowe Microsoftu

Dobre wyniki finansowe Microsoftu23.04.2010 12:02

Kolejny dobry kwartał dla Microsoftu. Firma ogłosiła wyniki finansowe za trzeci kwartał roku obrachunkowego. Zyski netto Microsoftu wzrosły o 35% w porównaniu z zeszłym rokiem.

Przychody firmy wzrosły o 6% w porównaniu z trzecim kwartałem 2009 r. i wyniosły 14,5 mld dolarów. Zysk netto wyniósł natomiast 4 mld dolarów. Tak dobre wyniki finansowe spowodowane są w dużej mierze przez wprowadzenie pod koniec zeszłego roku systemu Windows 7. Po sześciu miesiącach od premiery jest on jednym z najlepiej sprzedających się systemów operacyjnych. Już na początku marca Microsoft informował, że sprzedał 90 mln kopii Windows 7. Wyniki sprzedaży najnowszego systemu firmy z Redmond są jak dotąd najlepsze w porównaniu z poprzednimi wersjami Windows. Zdaniem firmy Dimensional Research, do końca tego roku ponad połowa firm zainstaluje w swoich komputerach Windows 7.

Według Microsoftu dobrze też radzi sobie oddział Xboksa Live (odpowiedzialny również za Zune). Dobrze, bo... już nie przynosi strat. Nieco gorzej jest z oddziałem firmy zajmującym się Internetem (np. wyszukiwarka Bing, poczta Hotmail). Wprawdzie przychody wzrosły o 12% do 566 mln dolarów, ale Microsoft stracił w sumie na usługach w Sieci 713 mln. To o 300 mln więcej, niż stracił w analogicznym okresie w zeszłym roku. W sumie Microsoft posiada w gotówce 39,666 mld dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)