Dokumenty Google integrują się z WordPressem, blogerzy świętują

Dokumenty Google integrują się z WordPressem, blogerzy świętują

08.03.2017 10:34

Mimo że przeglądarkowe pakiety biurowe rozwijają się prężnie i oferują dziś całkiem sporo, przede wszystkim w zakresie współpracy wielu użytkowników nad jednym dokumentem, to problemem pozostaje ich kompatybilność z wszelkiej maści systemami zarządzania treści. A to właśnie takie CMS-y, jak WordPress, Joomla czy Drupal, są dziś najpowszechniej wykorzystywane do publikowania w Sieci.

Jednak i w tej kwestii wiele systematycznie zmienia się na lepsze. Na początku marca WordPress ogłosił możliwości eksportowania artykułów z serwisu Medium. Możliwe to jest jednak tylko dzięki eksportowi pliku do archiwum ZIP, który autor otrzymywał na swoją skrzynkę pocztowa. W samym WordPressie konieczne było zatem ręczne importowanie archiwum z dysku.

Obraz

Dziś podobne nowości pojawiły się w przypadku najpopularniejszego przeglądarkowego edytora tekstów, czyli w Dokumentach Google. W porównaniu do Medium, eksport do WordPressa przebiega w sposób dalece bardziej zautomatyzowany, gdyż za pośrednictwem rozszerzenia obsługiwanego z poziomu panelu bocznego. Podobnie od niedawna importować można notatki z Google Keep.

Największą zaletą rozszerzenia jest zachowanie lwiej części formatowania tekstu z Dokumentów Google. Eksport obejmuje także osadzone w dokumencie obrazki. Podobne rozszerzenie dostępne było już wcześniej, jednak teraz integracja Dokumentów Google i WordPressa jest już oficjalnie wspierana. Korzystać można z niej zarówno w przypadku darmowego wariantu WordPressa, jak i w serwisach wykorzystujących wtyczkę Jetpack.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)