Dokumenty Google zintegrowane z Keep: w końcu wygodny import notatek

Dokumenty Google zintegrowane z Keep: w końcu wygodny import notatek

02.03.2017 11:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj Google opublikowało na oficjalnym blogu komunikat o integracji dwóch swoich narzędzi, które do codziennej pracy wykorzystywany są dziś przez miliony użytkowników. Dziś z nowości w postaci wygodnego importu notatek z Google Keep do Dokumentów Google można korzystać już także w Polsce.

Zarówno Keep, jak i Dokumenty pozostają najważniejszymi tego typu narzędziami w przeglądarce, tuż obok pakietu Microsoftu. Tym bardziej cieszy, że Google zdecydowało się w końcu na ich integrację, zwłaszcza że realizacja przebiegła bezbłędnie: notatki z Keep można w przeglądać na panelu bocznym w Dokumentach i z tego poziomu nimi zarządzać oraz osadzać w samym tekście.

Obraz

Aby wyświetlić panel, należy wybrać oznaczoną ikoną żarówki pozycję Keep w menu Narzędzia. Wówczas po prawej stronie wyświetli się pasek boczny. W jego górnej części znajdziemy pasek z przyciskami, które pozwalają kolejno na odnalezienie żądanej notatki, odświeżenie listy, wyświetlenie Keep w nowej karcie lub zamknięcie panelu.

Import notatek odbywa się w metodą przeciągnij i upuść. Osadzić w dokumencie można dowolną formę treści, łącznie z obrazkami czy listami wypunktowanymi, zaś struktura zostanie odtworzona w dokumencie. Integracja działa także w drugą stronę: jeśli w panelu wybierzemy opcję tworzenia nowej notatki, to automatycznie zostanie dodany do niej nowy dokument.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)