Domeny .eu mają już 5 lat

Domeny .eu mają już 5 lat

07.04.2011 11:14

Dzisiaj mija 5 lat od uruchomienia publicznej rejestracji domen z rozszerzeniem .eu stworzonych na potrzeby stron internetowych w Europie.

W ciągu 5 lat domena .eu stała się rozpoznawalną marką nie tylko w Internecie, ale również jest obecnie jednym z najpopularniejszych adresów. Jak informuje EURid, organizacja wyznaczona przez Komisję Europejską do obsługi domen .eu, od 2006 roku zarejestrowano ponad 3,4 mln stron internetowych z europejskim adresem. Stawia go to na 9 miejscu listy najpopularniejszych domen najwyższego poziomu (TLD) na świecie. Adres .eu jest głównie wykorzystywany przez firmy i organizacje promujące się w Europie, w mniejszym zaś stopniu przez zwykłych użytkowników.

Największy przyrost domen z rozszerzeniem .eu w ostatnim czasie zanotowały Litwa (382%), Czechy (264%), Austria (108%), Belgia (79%), a także Niemcy (65%). Jak informuje EURid, również nasz kraj jest w czołówce państw z dużym przyrostem domen .eu. Nie podano jednak na ten temat żadnych liczb. Jeszcze w 2009 roku mówiło się, że to dzięki Polsce domeny .eu notują największy wzrost. Przypomnijmy, że od 2009 roku EURid wprowadził możliwość rejestrowania domen europejskich ze znakami narodowego alfabetu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)