Doskonała kopia Super Mario Bros sprzedana za 660 tys. dolarów

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Karolina Kowasz

03.04.2021 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Posiadacze starych, klasycznych gier powinni przetrząsnąć swoje szuflady i zakamarki w poszukiwaniu łatwego zarobku. Engadget donosi, że niemalże idealna kopia Super Mario Bros w wersji na NES została sprzedana za 660 tysięcy dolarów, czyli ponad 2,5 mln złotych.

Super Mario Bros był platformówką wyprodukowaną w 1985 roku przez Nintendo. Gra odniosła ogromny sukces komercyjny, częściowo spowodowany sprzedażą tego tytułu razem z konsolą Nintendo Entertainment System (NES). Adaptacje tytułu pojawiły się również na liczne późniejsze konsole Nintendo, jak chociażby Game Boy Advance czy Nintendo 3DS.

fot. Heritage Auctions
fot. Heritage Auctions

Jak powiedział sprzedawca klasyka, egzemplarz pochodzi z końca 1986 roku. Grę otrzymał on jak prezent pod choinkę na święta Bożego Narodzenia. Nigdy jednak nie otworzył on swojej kopii Mario i przez większość czasu leżała ona w szufladzie biurka. Dodatkowo pierwotny właściciel gry przekazał, że nigdy też nie zastanawiał się nad tą kwestią oraz poprosił o pozostanie anonimowym.

Ta konkretna kopia Super Mario Bros pochodziła z jednej z najwcześniejszych serii gier. Tytuł ten doczekał się aż 11 różnych wariantów pudełek.

W licytacji wzięło udział 13 osób, z których zwycięzca aukcji zdecydował się na wypłacenie 660 tysięcy dolarów za kopię Mario. Z całej kwoty aż 550 tysięcy dolarów trafiło do sprzedawcy tytułu. Niech ta historia zapadnie więc w pamięć wszystkim fanom gier retro. Po raz kolejny okazuje się, że stare gry nie tylko są świetne, ale także można doskonale na nich zarobić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także