Dostęp do iCloud będzie możliwy także z przeglądarki

Dostęp do iCloud będzie możliwy także z przeglądarki

14.06.2011 16:49

Wygląda na to, że usługa iCloud, którą w tym roku wprowadzi Apple, będzie dostępna również z poziomu aplikacji webowych.

Pod koniec tego roku użytkownicy Mac OS X i Windows będą mogli korzystać z nowej usługi w chmurze obliczeniowej. Na miejsce MobileMe wejdzie iCloud, którego premiera miała miejsce na początku tego miesiąca podczas targów WWDC 2011. Dostęp do poszczególnych funkcji w ramach usługi będzie możliwy z poziomu iTunes, pakietu iWork czy urządzeń mobilnych (iPhone, iPod, iPad). Wszystko wskazuje na to, że wprowadzone zostaną również aplikacje webowe. Z poziomu przeglądarki internetowej będziemy mogli uzyskać dostęp do kalendarza, książki adresowej czy zapisanych plików.

Zdaniem blogera Johna Grubera mimo że Apple nie ogłosił podczas WWDC dostępu do iCloud z poziomu przeglądarki, to jednak taka możliwość z pewnością się pojawi. Obecnie jest ona dostępna dla MobileMe, dziwne byłoby więc, gdyby Apple całkowicie zamknął starą usługę, nie wykorzystując jej potencjału. Można raczej spodziewać się, że iCloud przejmie część aplikacji webowych po MobileMe. Przypomnijmy, że usługa będzie darmowa w wersji podstawowej (do 5 GB danych), wyłączywszy synchronizację muzyki z iTunes i Photo Stream - narzędzie do przesyłania albumów ze zdjęciami.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)