Dostępna lista smartfonów, na które Android Nougat trafi w pierwszej kolejności

Dostępna lista smartfonów, na które Android Nougat trafi w pierwszej kolejności

Dostępna lista smartfonów, na które Android Nougat trafi w pierwszej kolejności
05.07.2016 13:07, aktualizacja: 05.07.2016 15:37

Pod kolejnymi doniesieniami na temat nowości, jakie pojawią się w nowym Androidzie 7, który niedawno zyskał imię Nougat, nie brakowało komentarzy, według których nowe funkcje trafią do niezwykle wąskiego grona użytkowników. Biorąc pod uwagę udziały Androida 6.0, które nie przekroczyły dotąd 8%, trudno stwierdzić, aby takie opinie były bezpodstawne.

Dziś wiemy już więcej na temat dostępności Androida Nougata, gdyż serwis Phone Radar podsumował dotychczasowe informacje i sporządził listę urządzeń, które otrzymają aktualizacje do najnowszej wersji systemu z zielonym robotem. I trudno stwierdzić, że jest ona szczególnie długa.

Jak widać, powody do zadowolenia mają przede wszystkim posiadacze smartfonów od Lenovo – tych zaktualizowanych zostanie, przynajmniej w początkowej fazie, aż osiem. Zaskakiwać może natomiast brak informacji o tym, czy aktualizacje otrzyma poprzednia seria flagowców od Samsunga, gdyż Phone Radar dotarł na razie jedynie do (niepotwierdzonej informacji), że nowy Android trafi na smartfony Galaxy S7, S7 Edge i Note 7.

Oczywiście nie jest to w żadnym wypadku ostateczna lista aktualizowanych urządzeń, ale niewykluczone, że i z niej znikną niektóre smartfony. Jak dotąd, z całą pewnością możemy stwierdzić, że Android 7.0 trafi na HTC 10, HTC One A9, HTC One M9. Na dodatkowe informacje przyjdzie nam jednak poczekać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)