Dostępne nowe Pokemon GO, ale szczyt popularności gra ma już za sobą

Dostępne nowe Pokemon GO, ale szczyt popularności gra ma już za sobą24.08.2016 12:06
Dostępne nowe Pokemon GO, ale szczyt popularności gra ma już za sobą

Światło dzienne ujrzała już nowa wersja Pokemon GO, oznaczona numerem 0.35. Grę można znaleźć w naszej bazie oprogramowania. Oprócz drobnych poprawek, zaimplementowano także funkcję Pokemon Appraisal. Nie to jest jednak najważniejszą informacją dotyczącą gry, jaka pojawiła się w ostatnim czasie.

Appraisal pozwala na zdobycie dodatkowych informacji na temat samych Pokemonów. Odtąd trenerzy będą mogli zdobyć wartościowe informacje o ich cechach w obronie i ataku, a to dzięki radom Candeli, Blanche lub Sparka, czyli liderów zespołów, co oczywiście ma ułatwić wybór odpowiedniego Pokemona do walki. Niantic ogłosił także, że wciąż trwają prace nad kilkoma nowymi i ekscytującymi funkcjami, które trafią do kolejnych kompilacji.

Nie brakuje jednak informacji, według których szczyt popularności Pokemon GO mamy już za sobą. Jak informuje Bloomberg spada liczba aktywnych użytkowników, pobrań i czasu spędzanego z aplikacją. Nadal nie można mówić o gwałtownych spadkach, niemniej od około 19 lipca, a dzień ten można uznać za szczyt popularności gry, liczba aktywnych użytkowników stopniowo spadała z ok. 45 mln do niecałych 30 mln.

trends.embed.renderExploreWidget("TIMESERIES", {"comparisonItem":[{"keyword":"/g/11bw4tm1l9","geo":"US","time":"2016-07-10 2016-08-24"},{"keyword":"/g/11bw4tm1l9","geo":"PL","time":"2016-07-10 2016-08-24"}],"category":0,"property":""}, ); Jak widać na przykładzie statystyk Google Trendy, postępujący spadek popularności Pokemonów odzwierciedla także zainteresowanie internautów, choć zapewne będzie się to jeszcze zmieniało wraz z premierą kolejnych wersji aplikacji. Pokemon GO to jednak nie tylko sama gra, ale także pierwszy globalny sukces rozszerzonej rzeczywistości. Niewykluczone zatem, że wkrótce na szczycie zastąpią ją nowe produkcje, być może także wyprodukowane przez Niantic.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)