Dostępne pierwsze przecieki zmian w interfejsie kolejnego Androida

Dostępne pierwsze przecieki zmian w interfejsie kolejnego Androida

Dostępne pierwsze przecieki zmian w interfejsie kolejnego Androida
01.03.2016 13:18, aktualizacja: 01.03.2016 14:18

Od premiery najnowszej wersji systemu Android, oznaczonej numerem 6.0 i nazwą Marshmallow, minęło nieco ponad 5 miesięcy. Pojawiły się już jednak pierwsze przecieki z kolejnej dużej aktualizacji, a konkretniej jednego z najważniejszych elementów interfejsu najpopularniejszego mobilnego systemu: panelu powiadomień.

Do wczesnej wersji Androida N (umowna nazwa na kolejną wersję systemu, która nie doczekała się jeszcze słodkiego przydomka) dotarł serwis Android Police. Nie opublikowano jednak faktycznych zrzutów, a jedynie grafiki odtwarzające to, jak prezentuje się wczesna wersja systemu.

Źródło: androidpolice.com
Źródło: androidpolice.com

Przytoczone zmiany to kosmetyczne zmiany wyglądu w panelu powiadomień, który zdecydowanie jest kontynuację koncepcji z Androida 5.0. Jak widać, Google chce wykorzystać więcej dostępnej na wyświetlaczu powierzchni: powiadomienia ściśle do siebie przylegają. Ponadto w przypadku każdego komunikatu na pierwszy rzut oka widoczna jest nazwa aplikacji, z której pochodzi.

Źródło: androidpolice.com
Źródło: androidpolice.com

Istotnej zmiany doczekał się także panel szybkich ustawień. Już w widoku powiadomień użytkownik zyska dostęp do przycisków umiejscowionych horyzontalnie nad powiadomieniami. Po rozwinięciu panelu szybkich ustawień, okazuje się, że rozmiar ikon rozlokowanych na siatce 3×3 został wyrównany. Jest tu także dostępne przewijanie stron.

Oczywiście opublikowanych przecieków nie należy traktować jako wiążących, do premiery kolejnej wersji Androida wiele może się jeszcze zmienić. Trzeba także pamiętać, że zrzuty dotyczą przede wszystkim posiadaczy urządzeń z niezmodyfikowanym Androidem, gdyż to właśnie panel powiadomień jest przecież w nakładkach przez producentów najczęściej modyfikowany.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)