Dota 2 Reborn: jedna z najlepszych gier sieciowych odradza się na silniku Source 2

Dota 2 Reborn: jedna z najlepszych gier sieciowych odradza się na silniku Source 2

10.09.2015 13:38, aktual.: 10.09.2015 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy tylko firma Valve ogłosiła plany przepisania swojej popularnej gry sieciowej Dota 2 na nowoczesny silnik Source 2, fani z jednej strony ucieszyli się, a z drugiej zaczęli zastanawiać, co dalej ze starą i lubianą gałęzią projektu. Teraz, kiedy edycja Reborn tytułu wyszła z bety, by jako aktualizacja zacząć trafiać do graczy, wiadomo już, że cały wysiłek twórców skoncentrowany zostanie wyłącznie na niej. To jest przyszłość MOBA.

Obraz

Nie chodzi wyłącznie o zmiany w temacie oprawy graficznej, która oczywiście została poprawiona. Względem pierwowzoru, przeprojektowano cały interfejs gry, żeby ułatwić szybkie przechodzenie do rozgrywki, a najczęściej używane opcje były zawsze pod ręką. Bez problemu zaprosicie też teraz znajomych do wspólnej zespołowej walki na arenach, będziecie zarządzali aktywnym zespołem i skomunikujecie się z kompanami na głos. Każdy gracz zyskał miniprofil do podglądu, sporo o nim mówiący. Jest wykres stylu gry i śledzenie mistrzostwa w prowadzeniu poszczególnych bohaterów, zaś dziennik aktywności podpowie, co ważnego wydarzyło się ostatnio w grze u kolegów. Na szlifie zyskała dodatkowo przeglądarka herosów. Każdego da się przetestować. O poprawkach od strony serwerów, a także stabilności połączeń nie ma co wspominać.

Wyjściem naprzeciw tym, którzy dopiero chcą rozpocząć zabawę z Dota 2 są specjalnie skrojone potyczki ze sztuczną inteligencją. Nigdzie nie zapodziały się dotychczas znane samouczki, ale to przecież w praktyce człowiek uczy się najlepiej. Wykonując proste wyzwania, podpierane licznymi komunikatami podpowiadającymi w trakcie walki, nowicjusze błyskawicznie powinni móc przekonać się, czemu ta bezpłatna produkcja ma już przeciętnie blisko 12 milionów unikalnych użytkowników w miesiącu.

Dota 2 Reborn: Custom Games Are Here (English)

Ponadto pojawiła się możliwość zabawy w niestandardowe gry, czyli wytwory wyobraźni społeczności skupionej wokół tytułu, odchodzące mocno od domyślnej formuły rozgrywki. Zapewnia to odmianę i nie pozwala się Dota 2 znudzić. Do tworzenia zmodyfikowanych zasad fani dostają specjalistyczne narzędzia, a na Source 2 działa również pakiet Filmmaker, używany do przygotowywania filmów na bazie scenek oraz modeli z gry. Z ciekawszych dodatków należy wspomnieć także o systemie zdobywania poziomów, który zlicza zebrane w grze trofea i zamienia na punkty, które z kolei przekładają się na widoczny wszem i wobec poziom zaawansowania danego gracza. Nagrody wpadają za wypełnianie specjalnych zadań, w większości zaliczanych i tak w trakcie gry. Liczy się tutaj również liczba rozegranych meczów oraz każdy kolejny.

Start rozpowszechniania edycji Reborn to doskonały moment na sprawdzenie tytułu w akcji i wreszcie przekonania się do gry. Znajdziecie ją w naszej bazie oprogramowania. Tak jak wszystkie dzieła od Valve, wymaga ona do działania klienta platformy Steam.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)