Dota 2 Reborn: jedna z najlepszych gier sieciowych odradza się na silniku Source 2

Strona głównaDota 2 Reborn: jedna z najlepszych gier sieciowych odradza się na silniku Source 2
10.09.2015 13:38
Dota 2 Reborn: jedna z najlepszych gier sieciowych odradza się na silniku Source 2

Kiedy tylko firma Valve ogłosiła plany przepisania swojej popularnej gry sieciowej Dota 2 na nowoczesny silnik Source 2, fani z jednej strony ucieszyli się, a z drugiej zaczęli zastanawiać, co dalej ze starą i lubianą gałęzią projektu. Teraz, kiedy edycja Reborn tytułu wyszła z bety, by jako aktualizacja zacząć trafiać do graczy, wiadomo już, że cały wysiłek twórców skoncentrowany zostanie wyłącznie na niej. To jest przyszłość MOBA.

350142375995336641

Nie chodzi wyłącznie o zmiany w temacie oprawy graficznej, która oczywiście została poprawiona. Względem pierwowzoru, przeprojektowano cały interfejs gry, żeby ułatwić szybkie przechodzenie do rozgrywki, a najczęściej używane opcje były zawsze pod ręką. Bez problemu zaprosicie też teraz znajomych do wspólnej zespołowej walki na arenach, będziecie zarządzali aktywnym zespołem i skomunikujecie się z kompanami na głos. Każdy gracz zyskał miniprofil do podglądu, sporo o nim mówiący. Jest wykres stylu gry i śledzenie mistrzostwa w prowadzeniu poszczególnych bohaterów, zaś dziennik aktywności podpowie, co ważnego wydarzyło się ostatnio w grze u kolegów. Na szlifie zyskała dodatkowo przeglądarka herosów. Każdego da się przetestować. O poprawkach od strony serwerów, a także stabilności połączeń nie ma co wspominać.

Wyjściem naprzeciw tym, którzy dopiero chcą rozpocząć zabawę z Dota 2 są specjalnie skrojone potyczki ze sztuczną inteligencją. Nigdzie nie zapodziały się dotychczas znane samouczki, ale to przecież w praktyce człowiek uczy się najlepiej. Wykonując proste wyzwania, podpierane licznymi komunikatami podpowiadającymi w trakcie walki, nowicjusze błyskawicznie powinni móc przekonać się, czemu ta bezpłatna produkcja ma już przeciętnie blisko 12 milionów unikalnych użytkowników w miesiącu.

Dota 2 Reborn: Custom Games Are Here (English)

Ponadto pojawiła się możliwość zabawy w niestandardowe gry, czyli wytwory wyobraźni społeczności skupionej wokół tytułu, odchodzące mocno od domyślnej formuły rozgrywki. Zapewnia to odmianę i nie pozwala się Dota 2 znudzić. Do tworzenia zmodyfikowanych zasad fani dostają specjalistyczne narzędzia, a na Source 2 działa również pakiet Filmmaker, używany do przygotowywania filmów na bazie scenek oraz modeli z gry. Z ciekawszych dodatków należy wspomnieć także o systemie zdobywania poziomów, który zlicza zebrane w grze trofea i zamienia na punkty, które z kolei przekładają się na widoczny wszem i wobec poziom zaawansowania danego gracza. Nagrody wpadają za wypełnianie specjalnych zadań, w większości zaliczanych i tak w trakcie gry. Liczy się tutaj również liczba rozegranych meczów oraz każdy kolejny.

Start rozpowszechniania edycji Reborn to doskonały moment na sprawdzenie tytułu w akcji i wreszcie przekonania się do gry. Znajdziecie ją w naszej bazie oprogramowania. Tak jak wszystkie dzieła od Valve, wymaga ona do działania klienta platformy Steam.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)