Dotknij i przetłumacz – praktyczna nowość trafia do Tłumacza Google

Dotknij i przetłumacz – praktyczna nowość trafia do Tłumacza Google
12.05.2016 13:17
Dotknij i przetłumacz – praktyczna nowość trafia do Tłumacza Google

W tym roku minęło dziesięć lat od premiery jednej z najważniejszych usług Google, Tłumacza. Mimo że jakość oferowanego przez niego maszynowego tłumaczenia opiera się jedynie na statystyce, a jego pomyłki często urastają do rangi memów, to pozostaje on najpopularniejszą tego typu usługą. Tłumacz na Androida właśnie doczekał się nowej, bardzo przydatnej funkcji, która sprawdzi się świetnie na urządzeniach mobilnych.

Introducing Tap to Translate

Do najnowszej wersji Tłumacza na Androidzie trafia bowiem funkcja Dotknij i przetłumaczyć. Ma ona przede wszystkim przydać się podczas komunikacji: pisania wiadomości czy SMS-ów, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z niej w w przypadku wprowadzania jakiejkolwiek innej formy tekstu na urządzeniu. Aby ją aktywować, wystarczy zaznaczyć, a następnie skopiować tekst.

Wówczas na ekranie urządzenia pojawi się charakterystyczny dymek z ikoną Tłumacza, który przypomina dymki czatu z facebookowego Messengera. Po skopiowaniu tekstu, wystarczy pacnąć dymek, by wyświetlił się wygodny panel, który pozwala na tłumaczenie. Użytkownik może wybrać pary językowe, a także przejść do ustawień. Następnie skopiowane tłumaczenie można wykorzystać w łatwy sposób powracając do początkowej aplikacji. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest znacznym uproszczeniem i przyśpiesza korzystanie z Tłumacza.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najnowsza funkcja zostanie uruchomiona jeszcze dziś, to jednak nie jedyne nowości, jakie przygotowało Google. Bardzo korzystną zmianą, szczególnie w kontekście zbliżających się wakacji, będzie zoptymalizowanie wielkości paczek językowych dostępnych offline – teraz wystarczy pobrać ok. 25 MB. Korzystać z nich można także w ramach Dotknij i przetłumacz. Ponadto nowe języki dodano do World Lens, czyli funkcji tłumaczenia tekstu rozpoznanego na obrazie z kamery. Tłumacza Google znajdziecie w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)