Dropbox Paper dostępny – Dropbox właśnie rzucił rękawicę Dokumentom Google

Dropbox Paper dostępny – Dropbox właśnie rzucił rękawicę Dokumentom Google

Dropbox Paper dostępny – Dropbox właśnie rzucił rękawicę Dokumentom Google
30.01.2017 20:14, aktualizacja: 30.01.2017 20:48

Jeszcze pod koniec roku 2015 pojawiły się pierwsze informacje, że Dropbox pracuje nad własnym edytorem tekstu online, oferującym możliwość pracy zespołowej. Paper, bo taką nazwę nosi usługa, właśnie wyszedł z fazy testów beta i dostępny jest na Androidzie, iOS-ie i w przeglądarkach.

Paper stanowić ma bezpośrednią odpowiedź na narzędzia Google – Dokumenty, które przechowywać i wspólnie edytować można na Dysku Google. Aplikacja jest oczywiście nierozerwalnie połączana z samym Dropboksem, na którym przechowywane są pliki. Bez zarzutu działa działa także możliwość dodawania komentarzy.

350194402494539713

Na razie za pomocą Paper można tworzyć jedynie dokumenty tekstowe, a w zasadzie rozbudowane notatki z załącznikami. Możliwe jest zatem formatowanie z wykorzystaniem kilku dostępnych stylów, tworzenie list wypunktowanych i numerowanych. Ponadto dostosować można także szerokość wcięcia, a także osadzić obrazek z pamięci urządzenia lub zdjęcie.

W górnej części widoku edycji znalazły się przyciski, które umożliwiają udostępnienie dokumentu innym użytkownikom Dropboksa, archiwizację, dodanie do ulubionych lub porzucenie śledzenia zmian. Powiadomieniom o takich aktywnościach, jak zaproszenia do edycji nowych dokumentów, poświęcony został oddzielny panel, co sprzyja czytelności.

Nieco bardziej rozbudowane są możliwości przeglądarki – osadzać można tu także tabele, odpowiednie formatowanie otrzymają także fragmenty kodu. W obu przypadkach należy natomiast pochwalić interfejs – Paper jest skrajnie minimalistyczny, a przez to czytelny i wygodny w użyciu. Tworzone dokumenty można organizować w foldery, dzięki którym uprawnienia można przyznawać zbiorczo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Trudno jednak stwierdzić, aby Paper mógł na aktualnym etapie rozwoju na poważnie konkurować z Dokumentami Google. Łatwiej porównać go natomiast do Google Keep – to po prostu rozbudowany notatnik z funkcją pracy zespołowej, nie zaś konkurencja dla pakietu biurowego online. Dla mniej wymagających użytkowników może być jednak dobrym wyborem, przede wszystkim ze względu na łatwość obsługi i przejrzysty interfejs. Aplikacje na Androida i iOS-a znaleźć można w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)