Druga beta Ubuntu 11.10 z poprawionym interfejsem Unity

Druga beta Ubuntu 11.10 z poprawionym interfejsem Unity

23.09.2011 12:51

Canonical wydał drugą już betę Ubuntu 11.10. Tym razem pojawiły się poprawki związane z Unity.

W interfejsie graficznym pojawiło się kilka istotnych zmian. Przede wszystkim odświeżono wygląd Dash, czyli części interfejsu służącej do szybkiego wybierania aplikacji oraz przeszukiwania plików użytkownika. Dodatki Lense stały się teraz częścią Dash, co ma pomóc podczas wyszukiwania interesujących nas treści. Wprowadzono również funkcje umożliwiające uściślanie zapytań podczas korzystania z Lense. Kolejne zmiany w ramach Dash to dostosowanie jego wyglądu — a także panelu i Launchera — do tapety na biurku komputera. Wprowadzono również nieznaczne poprawki w Workspaces, czyli przestrzeniach roboczych Unity.

W Ubuntu 11.10 beta 2 pojawiły się również aktualizacje programów, a wśród nich Firefoksa, Thunderbirda, Gwibbera czy narzędzia do tworzenia kopii zapasowych — Deja Dup. Odświeżono wygląd Centrum Oprogramowania Ubuntu, pojawił się też nowy ekran logowania współpracujący z LightDM. Poza tym warto wspomnieć o obsłudze multiarch, który pozwoli na łatwą instalację 32-bitowych bibliotek i aplikacji w systemach 64-bitowych. Jakkolwiek programiści firmy Canonical pracują nad poprawą stabilności 11.10, wersji beta 2 nie zaleca się do instalacji jako głównego systemu. Obecne wydanie jest testowe i może zawierać jeszcze wiele błędów.

Ubuntu 11.10 beta 2 można pobrać z naszego portalu, z działu SYSTEMY -> Linux. Premiera stabilnej wersji przewidziana jest na 13 października br.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)