Druga generacja iPada i nowy iOS

02.03.2011 23:50, aktual.: 03.03.2011 15:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zakończyła się uroczysta konferencja firmy Apple w San Francisco, podczas której Steve Jobs zaprezentował iPada 2 oraz iOS 4.3

Druga generacja rewolucyjnego tabletu ma wszystko aby powtórzyć sukces poprzednika, sprzedanego w liczbie ponad 15 mln egzemplarzy. iPad 2 jest aż o 1/3 cieńszy (ma jedynie 8,8 mm grubości), jeszcze lżejszy (waży nieco ponad 600 gramów), a także, jak deklaruje producent, znacznie wydajniejszy za sprawą nowego, dwurdzeniowego procesora A5. Do 9 razy szybsza ma być też grafika. Co ważne, mimo mniejszych gabarytów i mocniejszego procesora, iPad 2 ma nadal pracować 10 godzin na baterii.

iPad 2 dorobił się także żyroskopu i dwóch kamer — z przodu o rozdzielczości VGA i z tyłu zdolnej do rejestracji materiału wideo w rozdzielczości HD 720p. W wersjach 3G wprowadzono obsługę szybkiej transmisji danych w standardzie HSUPA (upload) z prędkością do 5,76 Mbit/s. Będą także 2 wersje kolorystyczne — czarna i biała — oraz nowe akcesoria — kolorowe etui czy przejściówka do HDMI, której brakowało w pierwszej generacji, umożliwiająca wyświetlanie obrazu HD 1080p na zewnętrznym urządzeniu. Bez zmian pozostał doskonały ekran o przekątnej 9,7 cala i rozdzielczości 1024x768 pikseli, a także modele — z 16, 32 i 64 GB pamięci — oraz z łącznością przez WiFi lub dodatkowo modemem 3G. Nowy iPad będzie do nabycia w Polsce już 25 marca, ceny mają pozostać na poziomie poprzednika.

Z punktu widzenia głównej tematyki naszego portalu równie dużą nowością jest nowy iOS 4.3, który debiutuje wraz z iPadem 2. Nowa wersja systemu ma legitymować się przede wszystkim znacznie szybszym działaniem przeglądarki Safari ze względu na usprawnione wykonywanie JavaScript. Ulepszenia dotknęły także Home Sharing — funkcji współdzielenie muzyki w iTunes, Airplay — strumieniowego przesyłania wideo do Apple TV, a nawet... możliwości zmiany funkcji dolnego przycisku (blokada obracania ekranu lub wyciszenie).

Posiadacze iPada 2 wyposażonego w nowy iOS 4.3 będą mogli ponadto skorzystać z aplikacji FaceTime umożliwiającej wykonywanie wideorozmów z użytkownikami iPhone'ów, iPodów Touch i komputerów Mac. Aplikacja Photo Booth pozwoli zaś na łatwe wykonywanie karykaturalnych zniekształceń zdjęć zrobionych przy pomocy wbudowanego aparatu. Użytkownicy iPhone'a 4 wraz z nowym iOSem 4.3 otrzymają zaś zapowiadaną przez nas możliwość tworzenia mobilnego hotspotu. Aktualizacja do wersji 4.3 będzie dla nich naturalnie bezpłatna.

Wraz z iOS 4.3 w Apple App Store debiutują także dwie przeniesione z pakietu iLife dla Mac OS X aplikacje dla iPada — program do edycji wideo iMovie oraz znany program do łatwego tworzenia muzyki Garage Band. Obie w cenie 4,99 USD.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)