Druga wersja alpha SparkleShare

16.08.2010 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukazała się druga wersja alpha aplikacji SparkleShare 0.2 umożliwiającej przechowywanie plików w chmurze obliczeniowej. Program dostępny jest dla systemu Linux.

Program SparkleShare, podobnie jak na przykład Dropbox, pozwala na przesyłanie plików na serwery online. Aplikacja różni się tym od płatnych usług, że do przechowywania materiałów wykorzystuje dowolny system kontrolny wersji Git - na przykład Gitorious albo GitHub. Dzięki temu użytkownik może zapisywać na przykład kopie zapasowe plików czy projekty, nad którymi pracuje, a także dzielić się nimi ze współpracownikami czy przyjaciółmi. W przypadku darmowych kont na publicznych serwerach dane mogą być ogólnie dostępne. SparkleShare powstał w oparciu o bibliotekę GTK+, a także projekt Mono.

W wersji alpha 2 poprawiono szereg wykrytych wcześniej błędów. Usunięto między innymi problemy z wyświetlaniem programu, nazw czy błędy powodujące w niektórych wypadkach zawieszenie programu. Poprawki, jak informuje deweloper, dotyczą także obliczania wielkości folderów czy prawidłowego wyświetlania ikon SparkleShare. Pełna lista wyeliminowanych błędów w aplikacji dostępna jest na stronach internetowych GNOME Bugzilla. Według informacji producenta, program jest bardziej stabilny w porównaniu z poprzednim wydaniem.

SparkleShare 0.2 alpha 2 można pobrać ze stron producenta (plik TAR.GZ).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)