Duża aktualizacja Steama – poprawki i nowości na każdym kroku

Duża aktualizacja Steama – poprawki i nowości na każdym kroku

Duża aktualizacja Steama – poprawki i nowości na każdym kroku
13.12.2016 15:34, aktualizacja: 13.12.2016 15:49

Valve dostępna do pobrania, zaś liczba poprawek jest naprawdę długa.

Warto zaznaczyć, że do najnowszej wersji Steam zostanie zaktualizowany tylko na komputerach, na których został zainstalowany Windows 7 lub wersja nowsza lub macOS 10.9 lub wersja nowsza. Wśród najważniejszych zmian, które będą zapewne najbardziej odczuwalne, należy wymienić przede wszystkim zwiększenie szybkości pobierania i aktualizowania gier na dyskach obrotowych.

Sporo poprawiono także w kwestii strumieniowania: pojawiła się możliwość konfiguracji Steam Controllera podczas strumieniowania, dodano nowe opcje ustawienia przepustowości dla streamingu w rozdzielczości 4K, pojawiło się także wsparcie dla kodowania NvFBC wykorzystywanego w sterownikach Nvidii. Rozwiązane błędy wywoływane przez plik D3D9.dll, które występowały przy przerzucaniu okien skrótem Alt+Tab.

Dopracowano także tryb pełnoekranowy Big Picture, jednak najwięcej zmian wprowadzono w kwestii obsługi kontrolerów. Dodano na przykład tryb Joustick Mouse, możliwość konfiguracji wbudowanych w kontroler LED. Najważniejsze jednak, że odtąd kontrolery z PlayStation 4 będzie można skonfigurować za pomocą tych samych narzędzi, co Steam Controller, a to otwiera całe spektrum nowych możliwości.

Nie sposób omówić w detalach wszystkich nowości, jakie przyniosła aktualizacja platformy, z pełną listą można zapoznać się na stronach Steama. Najnowszą wersję klienta można już znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)