Duża aktualizacja Steama – poprawki i nowości na każdym kroku

Duża aktualizacja Steama – poprawki i nowości na każdym kroku
13.12.2016 15:34
Duża aktualizacja Steama – poprawki i nowości na każdym kroku

Valve dostępna do pobrania, zaś liczba poprawek jest naprawdę długa.

Warto zaznaczyć, że do najnowszej wersji Steam zostanie zaktualizowany tylko na komputerach, na których został zainstalowany Windows 7 lub wersja nowsza lub macOS 10.9 lub wersja nowsza. Wśród najważniejszych zmian, które będą zapewne najbardziej odczuwalne, należy wymienić przede wszystkim zwiększenie szybkości pobierania i aktualizowania gier na dyskach obrotowych.

Sporo poprawiono także w kwestii strumieniowania: pojawiła się możliwość konfiguracji Steam Controllera podczas strumieniowania, dodano nowe opcje ustawienia przepustowości dla streamingu w rozdzielczości 4K, pojawiło się także wsparcie dla kodowania NvFBC wykorzystywanego w sterownikach Nvidii. Rozwiązane błędy wywoływane przez plik D3D9.dll, które występowały przy przerzucaniu okien skrótem Alt+Tab.

Dopracowano także tryb pełnoekranowy Big Picture, jednak najwięcej zmian wprowadzono w kwestii obsługi kontrolerów. Dodano na przykład tryb Joustick Mouse, możliwość konfiguracji wbudowanych w kontroler LED. Najważniejsze jednak, że odtąd kontrolery z PlayStation 4 będzie można skonfigurować za pomocą tych samych narzędzi, co Steam Controller, a to otwiera całe spektrum nowych możliwości.

Nie sposób omówić w detalach wszystkich nowości, jakie przyniosła aktualizacja platformy, z pełną listą można zapoznać się na stronach Steama. Najnowszą wersję klienta można już znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)