Duże zmiany w Rainmeter 2.0, rozszerzeniu pulpitu Windows

07.02.2011 14:45, aktual.: 07.02.2011 17:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydano wersję 2.0 programu Rainmeter przeznaczonego do wyświetlania na pulpicie informacji o komputerze, a także gadżetów.

Jak czytamy na stronie producenta, ze względu na liczbę wprowadzonych zmian zdecydowano się przeskoczyć z wersji 1.4 od razu do 2.0. Przede wszystkim odświeżono znacznie pakiet instalacyjny. Nie trzeba już pobierać wersji dla systemów 32- bądź 64-bitowych. Rainmeter sam wykrywa wersję Windowsa i proponuje odpowiednią instalację. Zmieniono też rozprowadzanie domyślnych skórek dla programu, pojawiły się również nowe motywy. Kolejna zmiana to możliwość tworzenia własnych wtyczek w języku C#. Dodano także nowe wtyczki takie jak FolderInfo (wyświetla informacje o katalogach) czy CoreTemp (informacje o procesorze). Wprowadzono również szereg mniejszych poprawek i drobnych zmian, z którymi można zapoznać się na stronie programu.

Rainmeter jest darmowym narzędziem pozwalającym wyświetlać na pulpicie informacje o komputerze, a także najróżniejsze gadżety, np. zegarek, kalendarz czy pogoda. W odróżnieniu od znanego z systemu Windows Sidebara oferuje znacznie większe możliwości konfiguracji poszczególnych elementów. Wśród udostępnionych w programie składników poza najczęściej spotykanymi dodatkami znaleźć można także gadżety pełniące rolę czytnika RSS, prostego klienta pocztowego, notatnika oraz umożliwiające wysyłanie wiadomości na Twittera. Jak czytamy w recenzji autorstwa użytkownika chris_p, Rainmeter to doskonały program przeznaczony do upiększania pulpitu o ogromnych możliwościach i nieograniczonej konfiguracji.

Najnowszą wersję programu Rainmeter można pobrać z działu PROGRAMY -> Akcesoria -> Rozszerzenia i powłoki pulpitu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (109)