Dwa biuletyny zabezpieczeń Microsoft w marcu

Dwa biuletyny zabezpieczeń Microsoft w marcu

Wojciech Kowasz
09.03.2010 20:24

Po sporym łataniu w ubiegłym miesiącu, w marcu Microsoft wydał tylko dwa biuletyny zabezpieczeń.

Marzec okazuje się znacznie bardziej spokojny jeśli patrzeć na poprawki Microsoftu. Nie dość, że wydane dzisiaj biuletyny są tylko dwa, to jeszcze ich poziom ważności określony został jako "ważny", co nie jest najwyższym wskazaniem. Oba opisują problem zabezpieczeń pozwalający na zdalne wykonanie kodu.

Poprawki dostarczane wraz z pierwszym biuletynem MS10-016 rozwiązują problem w aplikacji Windows Movie Maker i dodatku Producer do PowerPointa. Luki nie występują w nowym Windows Live Movie Maker, nie dotyczą też Windows 7, który domyślnie nie posiada w ogóle programu do edycji filmów. Standardowo więc poprawką powinni zainteresować się jedynie posiadacze Windows XP i Windows Vista. Drugi biuletyn MS10-017 powinien być już bardziej popularny, bo dotyczy luki w aplikacji Excel wchodzącej w skład pakietu Office w wersjach XP, 2003 i 2007.

Microsoft wydaje biuletyny zabezpieczeń co miesiąc, zawsze w drugi wtorek miesiąca. Według tego harmonogramu wydanie kolejnych poprawek przypada na 13 kwietnia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)