Dwa miliony domen .pl, najszybszy przyrost w Europie

Dwa miliony domen .pl, najszybszy przyrost w Europie

04.01.2011 18:13

Dziś w nocy Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) odpowiedzialna za polskie domeny najwyższego poziomu zarejestrowała dwumilionową domenę z rozszerzeniem .pl.

Jak czytamy na stronach NASK, w ostatnich dwóch latach liczba rejestrowanych domen z rozszerzeniem .pl wzrosła o 100 procent. Obecnie Polska znajduje się na piątym miejscu listy europejskich państw najczęściej rejestrujących domeny. Wyprzedziliśmy między innymi takie kraje jak Francja, Belgia czy Hiszpania. Okazuje się też, że na pierwszy milion zarejestrowanych domen potrzebowaliśmy aż 17 lat. Drugi udało nam się zdobyć w ciągu zaledwie... 2 lat. Jest to w dużej mierze zasługa polskich przedsiębiorstw. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, aż 65,5% spośród nich w zeszłym roku miało własną stronę internetową.

W minionym roku codziennie rejestrowanych było niemal 2900 domen .pl. To największy przyrost w całej Europie. Więcej domen od nas mają tylko Niemcy (ok. 14 mln), Brytyjczycy (9 mln), Holendrzy (4 mln) i Włosi (nieco ponad 2 mln). Jeśli przyrost domen z rozszerzeniem .pl będzie tak duży jak obecnie, już za kilka lat możemy znaleźć się w ścisłej czołówce państw europejskich o największej liczbie zarejestrowanych domen.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)