Dwa modele kamer Xiaoyi trafiają do Polski. Xiaoyi, nie Xiaomi

Strona głównaDwa modele kamer Xiaoyi trafiają do Polski. Xiaoyi, nie Xiaomi
12.01.2016 19:31
Dwa modele kamer Xiaoyi trafiają do Polski. Xiaoyi, nie Xiaomi

Pojawiły się informacje, na które z utęsknieniem czekali polscy miłośnicy urządzeń firmy Xiaomi: jej produkty mają być w końcu dostępne na polskim rynku. Wybuch entuzjazmu może jednak być przedwczesny, wiele wskazuje bowiem na to, że nie chodzi o producenta smartfonów, a o produkty sprzedawane pod marką Xiaoyi, w których znaleźć można przede wszystkim kamery i akcesoria.

Trzeba zwrócić uwagę, że rozbieżność nazw pomiędzy Xioami a Xiaoyi ma swoje uzasadnienie, które może studzić wspomniany entuzjazm. Nawet na oficjalnej stronie tej drugiej marki próżno szukać nawiązań do Xiaomi. Producent kamer należy do tej samej grupy kapitałowej, natomiast nie ma szczególnie wiele, przynajmniej jeśli chodzi o ofertę, wspólnego z Xiaomi.

Yi Action Camera

To zaś nie może być podstawą do przewidywań, że wkrótce na przykład smartfony z serii Mi trafią do polskich konsumentów. Jakichkolwiek nawiązań do Xiaomi brakuje nawet w notach prawnych dostępnych na stronach Xiaoyi. Trzeba przyznać, że fakt przynależności do tej samej grupy, oraz posługiwanie się jej nazwą, pozytywnie wpływa na zainteresowanie branży kamerkami. I tylko tyle. Również w na stronie polskiego dystrybutora jedyną informację o Xiaomi stanowi ta o przynależności do rodziny Xiaomi – jednej z najszybciej rozwijających się firm technologicznych świata.

Kamery Xiaoyi będą sprzedawane w Sieci, w serwisie yi.pl oraz w serwisie Allegro. Polacy będą mogli nabyć początkowo dwa urządzenia: Home Camera, którą można uznać za zaawansowaną kamerkę internetową oraz Action Camera, przeznaczoną do nagrywania w terenie i stanowiącą konkurencję między innymi dla GoPro.

350171311995578305

Home Camera posiada obiektyw o zakresie 111 stopni, co ma pozwalać na opcje monitorowania całego pokoju za pośrednictwem smartfona. Obraz nagrywany za jej pomocą ma rozdzielczość maksymalnie 720 pikseli przy zaledwie 20 klatkach na sekundę. Uwagę przyciąga natomiast ciekawa konstrukcja. Kamerka kosztuje w przedsprzedaży 249 zł.

350171311995709377

Bardziej interesująco prezentuje się Action Camera, która pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości 2048 × 1080 pikseli przy 60 klatkach na sekundę. Część użytkowników może zainteresować także możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 480p i prędkości 240 klatek na sekundę. Za urządzenie trzeba zapłacić 449 zł.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)