Dyrektor wykonawczy Google snuje wizje zniknięcia Internetu

Dyrektor wykonawczy Google snuje wizje zniknięcia Internetu

23.01.2015 18:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Eric Schmidt, pełniący obowiązki dyrektora wykonawczego w firmie Google, wziął udział w odbywającym się w Szwajcarii Światowym Forum Ekonomicznym. Najbardziej przyciągającym uwagę elementem wystąpienia Schmidta była zapowiedź rychłego końca Internetu w formie, w jakiej jesteśmy do niego przyzwyczajeni.

Pogląd Schmidta nie dotyczy bynajmniej spektakularnych rewolucji w zakresie techniki, chodzi raczej o ludzką percepcję i przyzwyczajenia. Stale rosnąca liczba urządzeń połączonych z Internetem ma wkrótce sprawić, że dostęp do niego będzie w zasadzie bezustanny. Przez to przeciętna osoba zapomni o świecie bez Sieci – Internet stanie się na tyle oczywistym elementem rzeczywistości, że ktokolwiek przestanie zwracać na niego uwagę. Schmidt mówi wręcz otwarcie o zniknięciu Internetu.

Obraz

Taki pomysł wydaje się uzasadniony choćby w kontekście zaprezentowanych na tegorocznych targach CES tapetach z epapieru czy interaktywnych żarówkach.Jego zdaniem takie wyposażenie ma być szeroko spopularyzowane już w niedalekiej przyszłości: Będzie tak wiele urządzeń, czujników, rzeczy, które nosisz, interaktywnych przedmiotów, że przestaniesz to sobie uzmysławiać.

Stan, w którym człowiek ma być bezustannie otoczony przez urządzenia z dostępem do Sieci ma spowodować, że samo istnienie Internetu może zostać bardzo głęboko zakorzenione w ludzkiej świadomości. Zatrze się obraz i wspomnienie rzeczywistości bez Internetu, a jego powszechność będzie można porównać z przedmiotami codziennego użytku, z których korzystanie jest tak oczywiste, że przestaje być zauważane. Schmidt podsumował swoją wizję jako obraz nieodległej przyszłości precyzyjnie spersonalizowanego, interaktywnego i bardzo, bardzo interesującego świata.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (109)