Dysk Google zyskał nową, zaawansowaną wyszukiwarkę

Dysk Google zyskał nową, zaawansowaną wyszukiwarkę

10.12.2015 12:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedna z najpopularniejszych dziś usług cyberschowka doczekała się właśnie istotnej i praktycznej aktualizacji zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i w przypadku aplikacji mobilnych. Google Dysk oferuje już zaawansowaną wyszukiwarkę, dzięki której możliwe będzie nie tylko odnalezienie żądanego pliku w schowku, ale także odfiltrowanie zbędnych wyników pod względem wielu kryteriów.

Obraz

W wersji przeglądarkowej na pierwszy rzut oka nie zmieniło się nic, jedna już po kliknięciu na pole wyszukiwarki użytkownik może skorzystać z nowości. Pojawia się bowiem wówczas lista, która pozwala zawęzić wyniki wyszukiwania do określonych typów plików przechowywanych na Dysku Google. Wybierać można pomiędzy wszystkimi obsługiwanymi przez Dokumenty Google rodzajami plików, w tym PDF, a także filmami.

To jednak nie wszystko. Niżej w przebudowanym menu wyszukiwarki, znajduje się przycisk umożliwiający jeszcze większe bardziej szczegółowe wyszukiwanie: oprócz typu pliku, dostępne jest pole pozwalające na wpisanie daty ostatniej modyfikacji, wprowadzenie tylko fragmentu nazwy czy słów, które znajdują się w treści dokumentu. [img=Zrzutekranu2015-12-10o11.28.14]Nowe wyszukiwanie przyda się także w przypadku, gdy na jednym koncie Dysku Google pracuje wiele osób, gdyż wyniki wyszukiwania można filtrować ze względu na kryterium użytkownika, który umieścił dany plik w cyberschowku oraz pod kątem osób, które otrzymały dostęp do pliku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Te możliwości są także dostępne w aplikacjach mobilnych, choć z oczywistych powodów interfejs wyszukiwarki się różni. Zachowuje on oczywiście wszystkie funkcje nowej wyszukiwarki, choć ich dostępność i wygoda korzystania jest mniejsza. Google zdecydowało bowiem na umieszczenie wszystkich filtrów jednej liście. Tam znalazły się więc zarówno kryteria ze względu na typ pliku, jak i datę ostatniej modyfikacji oraz inne, co jest dość mało przejrzyste. Aplikacje Dysku Google można znaleźć w naszej bazie programów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także