Dzieciom wstęp wzbroniony: rodzicielskie blokady na Gmailu i YouTube

Dzieciom wstęp wzbroniony: rodzicielskie blokady na Gmailu i YouTube

Dzieciom wstęp wzbroniony: rodzicielskie blokady na Gmailu i YouTube
19.08.2014 12:00, aktualizacja: 19.08.2014 12:39

Firma z Mountain View planuje przystosować własne usługi dla najmłodszych odbiorców, YouTube czy Gmail dostępne będą w specjalnej, ograniczonej wersji, a rodzice zyskają większą kontrolę nad tym, co w Internecie robią ich dzieci.

Korzystanie ze stron internetowych zawierających nieodpowiednie treści, praktycznie w żaden sposób nie jest kontrolowane. W większości przypadków wystarczy za pomocą jednego kliknięcia potwierdzić pełnoletność, tak naprawdę to czy mamy ponad 18 lat, nie jest w żaden sposób sprawdzane. Ten problem chce rozwiązać Google, które ma zamiar przystosować swoje usług dla najmłodszych odbiorców, a także chce udostępnić odpowiednie narzędzia rodzicom, aby mogli oni znacznie skuteczniej kontrolować do jakich treści mają mieć dostęp ich dzieci.

Obraz

Z informacji podanych przez The Information wynika, że firma z Mountain View w ramach przystosowywania swoich usług dla dzieci, chce udostępnić specjalne, ograniczone wersje swoich produktów, tak aby korzystanie z nich byłoby bezpieczniejsze dla młodszych odbiorców. Dodatkowo rodzice za pomocą odpowiedniej aplikacji będą mogli decydować do jakich treści mają mieć dostęp ich dzieci, a także zyskają możliwość dokładniejszego monitorowania ich aktywności w usługach Google. Natomiast podczas logowania do konta Google na urządzeniach z Androidem nasz wiek będzie skuteczniej weryfikowany.

Rodzice z nowych planów Google z pewnością będą zadowoleni. Jednak dzieci nie przyjmą ich ze zbyt dużym entuzjazmem. Teraz znacznie trudniej będzie wytłumaczyć się ze słabych wyników w szkole, gdy rodzic doskonale będzie wiedział, że większość czasu spędzaliśmy na oglądaniu filmików z naszej ulubionej gry. Tak samo rodzic nie będzie zadowolony, że kupiony tablet, który głównie miał służyć do nauki, wykorzystywany jest do zupełnie innych czynności.

Warto pamiętać, że aktualnie konto Google możemy posiadać dopiero, gdy skończymy 13 lat. Nowy projekt, przystosowujący usługi dla młodszych odbiorców, oprócz zwiększa ich bezpieczeństwa, z pewnością sprawiłby, że korporacja z Mountain View zyskałaby spore grono nowych klientów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)